Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Telewizja Polska przyciąga widzów popularnymi serialami

Telewizja Polska przyciąga widzów popularnymi serialami

Marta Mazurek mieszka w Krakowie - ale na małym ekranie jest warszawianką Irką z serialu „Wojenne dziewczyny” Marta Mazurek mieszka w Krakowie - ale na małym ekranie jest warszawianką Irką z serialu „Wojenne dziewczyny”

Marta Mazurek mieszka w Krakowie - ale na małym ekranie jest warszawianką Irką z serialu „Wojenne dziewczyny” (© fot. Piotr Smoliński)

Zapowiedzi. Aktorki z Krakowa i Małopolski będą miały pełne ręce roboty przy realizacji nowych odcinków popularnych seriali realizowanych przez telewizję publiczną.
Telewizja Polska podjęła decyzję o realizacji kolejnych sezonów tych seriali, które w ostatnim czasie cieszyły się największą popularnością.

„Dziewczyny ze Lwowa” były wyjątkowo spektakularnym sukcesem - dwa lata temu serial oglądało średnio 3,71 mln widzów. Dlatego dziwne było, że telewizja tak długo zwlekała z decyzją o podjęciu realizacji drugiego sezonu. W końcu jednak zdecydowano się na stworzenie kontynuacji. W efekcie jesienią tego roku znów na naszych ekranach zagoszczą: Anna Gorajska, Magdalena Wróbel, Anna Maria Buczek i pochodząca z Nowego Sącza Katarzyna Ucherska.

- Praca na planie „Dziewczyn ze Lwowa” to jedna z najwspanialszych przygód w moim życiu.
Scenariusz drugiej serii zapowiada kolejną dawkę wrażeń, a do tego - poszerzania warsztatu, zdobywania doświadczenia i umiejętności, spotkań z inspirującymi ludźmi i fantastycznymi aktorami oraz dużo pracy, a to kocham najbardziej - cieszy się Katarzyna Ucherska.

Zdjęcia do drugiej części „Dziewczyn ze Lwowa” ruszyły już 16 maja i potrwają najprawdopodobniej do końca sierpnia.

Dużym sukcesem okazał się także inny serial - „Wojenne dziewczyny” - emitowany w niedzielne wieczory w TVP1 - średnia widownia pierwszego sezonu, trwającego od marca do maja tego roku, wynosiła bowiem 2,53 mln widzów. Zadecydowało o tym być może niekonwencjonalne, jak na polską telewizję, podejście twórców cyklu do tematyki okupacyjnej.

- O wojnie opowiadano już tyle razy, że nie było sensu pokazywać po raz kolejny, iż wtedy wszyscy byli szarzy, smutni i zdołowani. Bo przecież kiedy ogląda się archiwalne filmy z tamtego czasu, to widać, że nawet powstańcy się uśmiechają i mają w sobie energię. Z okupantem walczyli bardzo młodzi ludzie, którzy przeżywali trudne emocje, ale mieli też w sobie nadzieję - podkreśla Marta Mazurek, mieszkająca obecnie w Krakowie aktorka, która odtwarza w serialu Irkę.

Powstanie również szósty sezon serialu „Nad Rozlewiskiem”. Opowiada on o losach kolejnych pokoleń kobiet mieszkających na Mazurach, opierając się na sadze książkowej Małgorzaty Kalicińskiej. Ostatnią serię cyklu oglądało aż 3,79 mln widzów.

Zdjęcia do nowych odcinków wystartowały 6 czerwca. W roli głównej zobaczymy ponownie Joannę Brodzik, ale nie zabraknie też pochodzącej z Krakowa Olgi Frycz.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 6

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

quano prawda!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

as (gość)  •

od 30 lat nie oglądałem ani jednego! beznadzieja!

odpowiedzi (0)

skomentuj