Tarnów. Drzwi się zacięły, dzieci ewakuowali przez okno

Tarnów. Drzwi się zacięły, dzieci ewakuowali przez okno

Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tarnów. Drzwi się zacięły, dzieci ewakuowali przez okno
Przy pomocy strażackiej drabiny uwolniono dwie dziewczynki, które zatrzasnęły się w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy w Tarnowie.
Tarnów. Drzwi się zacięły, dzieci ewakuowali przez okno
Nietypowa akcja miała miejsce w kamienicy przy ul. Lwowskiej. Strażaków na pomoc wezwała mama dziewczynek, która nie była w stanie otworzyć drzwi do mieszkania na drugim piętrze. W środku znajdowały się 8- i 10-latka, które również bezskutecznie próbowały przekręcić klucz w zamku.

- Na miejsce pojechał najpierw jeden zastęp, ale gdy się okazało, że awaria jest poważna, dowódca, w porozumieniu z mamą dzieci, wezwał na pomoc również drabinę z wysięgnikiem - relacjonuje kpt. Waldemar Krok, dyżurny operacyjny powiatu w tarnowskiej PSP.

Strażacy w specjalnym koszu zostali wywindowani do uchylonego okna, przez które weszli do mieszkania. Próbowali sami otworzyć drzwi od środka, ale okazało się to niemożliwe. Ostatecznie zdecydowano o ewakuacji dziewczynek za pomocą drabiny. W kilka chwil wystraszone 8- i 10-latka były już bezpieczne ze swoją mamą.

Cała rodzina ostatecznie wróciła do mieszkania dopiero po kilkudziesięciu minutach. Z uszkodzonym zamkiem poradził sobie sprowadzony awaryjnie ślusarz.

MIJA ROK OD ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY 2016 W KRAKOWIE. KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo