Tak może wyglądać centrum rozrywki pod Wadowicami

Tak może wyglądać centrum rozrywki pod Wadowicami

Bogumił Storch

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Wizualizacja stworzona dla spółki Barleda Poland. Tak może wyglądać Park Sportu i Rozrywki
1/5
przejdź do galerii

Wizualizacja stworzona dla spółki Barleda Poland. Tak może wyglądać Park Sportu i Rozrywki
©arkus.pl

Radni zgodzili się na odrolnienie gruntów pod miastem na inwestycję holenderskiej spółki. Firma zamówiła już projekt dużego centrum... rozrywki. Czy będzie tu też galeria handlowa?
Efektowne centrum sportowo - rozrywkowe i hipermarket budowlany mogą zostać wybudowane w Choczni. Czy coś więcej? Burmistrz i radni Wadowic dali inwestorowi zielone światło do działania także na innych polach, a mieszkańcy okolicy w większości cieszą się z planowanej inwestycji. Marzy im się galeria handlowa.

- Nie mamy w mieście ani jednej galerii z prawdziwego zdarzenia. Po garnitur albo po dobry i w miarę tani komputer trzeba teraz jeździć do większych miast. To śmieszne - mówi Kamil Liszka, nastolatek z Wadowic.

Rada Miejska przegłosowała zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego terenu w Choczni, znajdującego się tuż przy wjeździe do Wadowic od strony Andrychowa.

Zapisano w nim, że na 22 hektarach terenów dotychczas rolnych mogą powstać obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży ponad 2 tys. m. kw. oraz obiekty produkcyjno-usługowe.

Z wnioskiem o zamianę zgłosiła się, zarejestrowana w Krakowie, holenderska spółka Barleda Poland.

Jej prokurentem jest Polak, Mirosław Chmiel, który na razie nie chce zdradzać szczegółów inwestycji. Na sesji Rady Miejskiej przedstawiciel spółki zapewniał, że firma nie planuje budowy galerii handlowej ze sklepami znanych marek, ale nie wykluczył postawienia marketu budowlanego.

19 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Zdjęcia nowego mostu dzięki uprzejmości Aerial Media. https://www.facebook.com/aerialmediapl/

Nowy most w Krakowie jest przepiękny! Zwłaszcza o wschodzie słońca

Link do głównego zdjęcia

Zdjęcia nowego mostu dzięki uprzejmości Aerial Media.

https://www.facebook.com/aerialmediapl/ ©AerialMedia.plUstaliliśmy jednak, że spółka zamówiła w pracowni projektowej Arkus koncepcję zagospodarowania części tego terenu. Z wizualizacji wynika, że chce zbudować tam „Park Sportu i Rozrywki”. Przeznaczono tam też miejsce m.in. na 54 lokale rozmieszczone na 12 tys. m kw. na wynajem. W środku miałoby być m.in: sklepy, multikino, kręgielnie, siłownie i restauracje. Budynek byłby otoczony zielenią i siecią ścieżek. Dla klientów zaplanowano 748 miejsc parkingowych.

Ciężarówki nie wjadą jednak od razu na plac budowy, bo urzędowe sprawy mogą potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 15

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale ściema nie dajcie się nabrać

  Józek Ch (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A projektant z Barledy mówił o start-upach i dużym Hipermarkecie budowlanym oraz o bezpiecznym parkingu dla Tirów. ( Można to sprawdzić na nagraniu z posiedzenia RM w Wadowicach i posiedzeniu...rozwiń całość

  A projektant z Barledy mówił o start-upach i dużym Hipermarkecie budowlanym oraz o bezpiecznym parkingu dla Tirów. ( Można to sprawdzić na nagraniu z posiedzenia RM w Wadowicach i posiedzeniu Komisji RM) Ktoś tym artykułem chce ściemnić, co tam naprawdę będzie. Ponadto Studium dla tego terenu nie mówi o Centrum rozrwki, tylko o obiektach handlowych pow. 2000m z funkcją produkcyjną. Jest to prawdopodobnie wybieg Inwestora lub decydentów, aby nie było protestów kupców wadowickich i andrychowskich.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  S52 - mówi Wam to coś, Panie Burmistrzu?

  Kondor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A kto tam do Was dojedzie? Podziękujcie swojemu Burmistrzowi Klinowskiego za marginalizację Wadowic. S52 właśnie idzie do kosza.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest też druga koncepcja dla tego terenu

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Jest też przygotowana druga wizualizacja dla tego terenu. O tym fakcie gazeta milczy. Nie jet tam tak bajecznie i kolorowo. Tylko same Hipermarkety i piętrowe parkingi. I jest to najbardziej...rozwiń całość

  Jest też przygotowana druga wizualizacja dla tego terenu. O tym fakcie gazeta milczy. Nie jet tam tak bajecznie i kolorowo. Tylko same Hipermarkety i piętrowe parkingi. I jest to najbardziej prawdopodobna koncepcja zabudowy tego terenu. A to oznacza śmierć dla handlu w obecnym kształcie w Andrychowie i Wadowicach. Aqapark na tym terenie to pomysł z poprzedniego okresu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska dla Polaków?

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  A jak sobie zwykły śmiertelnik chce odrolnić kawałek działki pod budowę domu to się nie da, bo nie to przeznaczenie. Ale jak władza zobaczy euro to od razu jest zgoda.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama