Szybszy wyjazd z Krakowa. Zniknie najbardziej kuriozalny...

Szybszy wyjazd z Krakowa. Zniknie najbardziej kuriozalny zjazd z autostrady z sygnalizacją świetlną

Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Takie korki przy zjeździe z autostradowej obwodnicy Krakowa na trasę do Zakopanego to codzienność
1/11
przejdź do galerii

Takie korki przy zjeździe z autostradowej obwodnicy Krakowa na trasę do Zakopanego to codzienność ©fot. Andrzej Banaś

Inwestycje. Jest zielone światło dla przebudowy zjazdu z autostradowej obwodnicy Krakowa na zakopiankę. Impuls dał inwestor prywatny.
- Robić, nie dyskutować - tak minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zareagował na inicjatywę przebudowy ul. Zakopiańskiej w rejonie połączenia jej z autostradową obwodnicą. Władze Krakowa i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad są bliskie podpisania porozumienia w tej sprawie.

Chodzi o wybudowanie dwóch dwupoziomowych, bezkolizyjnych skrzyżowań. Pierwsze powstałoby w rejonie ul. Poronińskiej, drugie - tuż przed Górą Libertowską. Dzięki tym inwestycjom można by zlikwidować wszystkie sygnalizacje świetlne, także tę najbardziej kuriozalną - na wylocie z autostrady w ul. Zakopiańską.

Z autostradowej obwodnicy można byłoby wtedy bez zatrzymywania się przemknąć przez Zakopiańską. Obecnie na wyjeździe z autostrady tworzą się korki, a samochody czekające na opuszczenie A4 są ogromnym zagrożeniem dla innych pojazdów pędzących z dużą prędkością w kierunku Rzeszowa czy Katowic. Problem będzie coraz większy, bo otwarta niedawno wschodnia obwodnica Krakowa (droga ekspresowa S7) ma doprowadzać część ruchu tranzytowego właśnie w to miejsce.

Pozostało jeszcze 80% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale zaraz, co z przejściami dla pieszych?!

  px (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ale zaraz, co z przejściami dla pieszych?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korek

  Jack (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Właśnie, jak wybudują północną obwodnice Krakowa to będzie katastrofa na węźle zakopiańskim . Już na dzień dzisiejszy węzeł zakopiański jest węzłem mocno "zaciśniętym" .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Korek na zjeździe z autostrady

  Kajol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Taa, korek jest na pierwszej fotce a panowie w białych czapkach kontrolują sobie ciężarówki w samym środku. Ot polska policja !!! Zamiast pomagać to dawaj, kasa musi być !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieskromnie nadmienię

  Tw Bolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  że komuniowałem się z generalną dyrekcją i po uslyszeniu że nie planują przebudowy zakopianki od Krakowa po Myślenice zarzarowałem że mamy ministra z Krakowa i może chociaż na likwidację tych...rozwiń całość

  że komuniowałem się z generalną dyrekcją i po uslyszeniu że nie planują przebudowy zakopianki od Krakowa po Myślenice zarzarowałem że mamy ministra z Krakowa i może chociaż na likwidację tych świateł dorzuci. Ciekawe czy to tylko zbieg okoliczności. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  Brawo panie ministrze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast świateł będą pasy

  KRK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Na zjeździe z A4 będzie natomiast przejście dla pieszych, co jest równie kuriozalnym rozwiązaniem. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy, zanim rozpocznie się przebudowa.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pytanie jak

  realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Jeżeli ta przebudowa będzie realizowana tak, jak miałem okazje widzieć na starych planach, to powinien powstać tunel. W nim pasów nie będzie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety, będą pasy

  Iks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Niestety, tunel pieszo-rowerowy przewidziano nieco dalej, pod ul. Zakopiańską. Na pasie włączenia będą pasy z wypasioną z wysepką/azylem pośrodku. Zgroza!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo ale...

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

  Brawo ale teraz czekam na info odnosnie odebrania uprawnien projektowych temu matołowi ktory wymyslil te swiatła, oraz mega matołowi który sie na to zgodził


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kasa, misiu, kasa ...

  realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Masz określony budżet, w którym musisz się zmieścić. I choćbyś (wiesz co zrobił) to za cenę przebudowy skrzyżowania i montażu świateł nie wybudujesz tunelu czy estakady.
  A autostrada - no cóż,...rozwiń całość

  Masz określony budżet, w którym musisz się zmieścić. I choćbyś (wiesz co zrobił) to za cenę przebudowy skrzyżowania i montażu świateł nie wybudujesz tunelu czy estakady.
  A autostrada - no cóż, nie jest jedyną drogą w okolicy i nie mając kasy można było ewentualnie postawić bariery w poprzek ulicy Zakopiańskiej aby ruch z niej nie "kolidował" ze zjazdem. Tylko nie wiem, czy to byłoby lepsze niż światła.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wiesz o czym piszesz

  Abaqus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  No to teraz cie zadziwie. Do projektowania organizacji ruchu w tym sygnalizacji swietlnej nie potrzeba zadnych uprawnien. Zdziwiony? Myslalesz ze trzeba miec do tego uprawnienia budowlane w branzy...rozwiń całość

  No to teraz cie zadziwie. Do projektowania organizacji ruchu w tym sygnalizacji swietlnej nie potrzeba zadnych uprawnien. Zdziwiony? Myslalesz ze trzeba miec do tego uprawnienia budowlane w branzy drogowej? Tak nakazywalaby logika ale tak nie jest. Nawet Mietek spod monopolowego moze ksztaltowac ostatni element infrastruktury drogowej ktory decyduje o caloksztalcie funkcjonowania drogi. Oczywiscie nie musze dodawac ze ci co te projekty zarwierdzaja tez nie musza miec zadnych uprawnien... Masz efekt.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama