Święta Faustyna z Hollywood

Święta Faustyna z Hollywood

Grażyna Starzak

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Święta Faustyna z Hollywood

©archiwum

Wydarzenie. Producent związany z amerykańską Fabryką Snów wyłoży pieniądze na film o Apostołce Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik. Reżyserem będzie Polak Michał Kondrat, a scenariusz napisze Barbara Nicolosi, polecona przez Mela Gibsona, autora słynnej „Pasji”.
Święta Faustyna z Hollywood

©archiwum

Jedna z najbardziej znanych polskich świętych - siostra Faustyna Kowalska - będzie bohaterką filmu, który powstanie we współpracy z producentem związanym z wytwórnią Paramount Pictures. Reżyser tego obrazu Michał Kondrat jedzie na pół roku do Hollywood. Tyle będą trwać przygotowania do realizacji opowieści o Apostołce Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik.

- Przygotowuję film o świętej Faustynie, który będzie w całości zrealizowany w języku angielskim, z amerykańskimi aktorami. Barbara Nicolosi, jedna z najlepszych scenarzystek na świecie, polecona przez Mela Gibsona, będzie pisała do niego scenariusz. Chcemy, żeby była to produkcja dystrybuowana na całym świecie - mówi Michał Kondrat. To reżyser młodego pokolenia, którego najnowszy film „Dwie Korony”, opowiadający o życiu i bohaterskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbego, 13 października wchodzi do kin.

Pozostało jeszcze 70% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo