Strażacy z Sierakowa zdobyli puchar

Strażacy z Sierakowa zdobyli puchar

Katarzyna Hołuj

Dziennik Polski 24

Gmina Dobczyce. Do sprawdzianu sprawności bojowej, jakim są Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, stanęło jedenaście drużyn.
Były to OSP: Sieraków, Skrzynka, Bieńkowice, Rudnik, Nowa Wieś (tu także drużyna kobieca), Stojowice, Brzezowa, Dziekanowice, Brzączowice, Dobczyce. W sztafecie i bojówce najlepsza okazała się OSP Sieraków. Na podium znaleźli się jeszcze: Skrzynka i Bieńkowice. To wśród panów. W klasyfikacji pań, wygrała drużyna z Nowej Wsi. Nie mogło być inaczej, bo nie miała konkurencji i jak się wyraził Marcin Adamski, prezes miejsko-gminnego Związku OSP RP w Dobczycach, „walczyła tylko z czasem”.

- Sieraków zwyciężył po raz trzeci z rzędu, dlatego puchar przechodni burmistrza miasta i gminy zostaje w tej jednostce już na stałe - mówi prezes Adamski.

- Jesteśmy prężną jednostką, od dwóch lat należymy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówi Kazimierz Płatek, prezes OSP Sieraków. - Mamy druhów w sile wieku, choć mocno deptają nam po piętach młodzi i ambitni druhowie z OSP Skrzynka.

Strażacy z Sierakowa i Skrzynki oraz panie z Nowej Wsi wywalczyli kwalifikacje do powiatowych zawodów, które odbędą się 23 września w Myślenicach.


Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama