Stowarzyszenie „Promyk” w Oświęcimiu przeprowadziło się do...

Stowarzyszenie „Promyk” w Oświęcimiu przeprowadziło się do większej siedziby

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Stowarzyszenie „Promyk” w Oświęcimiu przeprowadziło się do większej siedziby
1/5
przejdź do galerii

©UM Oświęcim

Stowarzyszenie zajmuje się blisko 80 osobami między 2. a 40. rokiem życia, u których zdiagnozowano niepełnosprawność umysłową lub ruchową
Rodzice wspólnie z zarządem Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” od pięciu lat starali się o nową siedzibę. W końcu udało się i obecnie „Promyk” zadomowił się już w budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. Zwycięstwa na os. Dwory – Kruki.

Dwupiętrowy obiekt został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Beata Kmiecik, prezes zarządu Stowarzyszenia podkreśla, że najważniejsze jest to, że teraz placówka dysponuje dwiema dużymi salami do rehabilitacji ruchowej, są gabinety do zajęć z psychologiem, logopedą i terapii zajęciowej.
Do tego jest sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia i przestronna jadalnia. W starej siedzibie przy ul. Słowackiego Stowarzyszenie miało do dyspozycji 270 m kw. powierzchni, a teraz blisko 600 m kw.

– Będziemy mogli zakupić nowy niezbędny sprzęt do rehabilitacji, który pozwoli udzielać większego wsparcia naszym podopiecznym – cieszy się Beata Kmiecik. Stowarzyszenie zajmuje się blisko 80 osobami między 2. a 40. rokiem życia, u których zdiagnozowano niepełnosprawność umysłową lub ruchową.

W nowym budynku jest też odpowiednie zaplecze socjalne oraz wydzielona sala dla rodziców oczekujących na dzieci uczestniczące w zajęciach. Przemieszczanie się między piętrami budynku umożliwia specjalnie dobudowana winda.

Adaptacja dawnej szkoły na potrzeby nowej siedziby stowarzyszenia była możliwa dzięki wsparciu z budżetu miasta. Prace kosztowały ponad 700 tys. zł. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreśla, że miasto szukało nowej siedziby we współpracy ze Stowarzyszeniem.

– Budynek dawnej szkoły okazał się takim właśnie dobrym miejscem. Stworzyliśmy tutaj warunki, które zapewniają dobry standard funkcjonowania stowarzyszenia – mówi Janusz Chwierut.

WIDEO: Barometr Bartusia - dr Marek Benio - (odc. 3)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo