Stary Wiśnicz. Pięknie zaprezentowali się w Starej Lubowni!

Stary Wiśnicz. Pięknie zaprezentowali się w Starej Lubowni!

Małgorzata Więcek-Cebula

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Stary Wiśnicz. Pięknie zaprezentowali się w Starej Lubowni!
Działająca od dwóch lat Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, po raz pierwszy koncertowała poza granicami Polski.
Stary Wiśnicz. Pięknie zaprezentowali się w Starej Lubowni!


Kilka dni temu muzycy wystąpili w Starej Lubowni na Słowacji, mieście połączonym z ziemią wiśnicką wspólną historią, w której ważną rolę odegrał ród Lubomirskich.

W ramach współpracy partnerskiej Nowego Wiśnicza z tym miastem, orkiestra wystąpiła na zakończenie hucznie obchodzonego XXVI Lubowniańskiego Jarmarku.

- Dzień w, którym zaprezentowaliśmy się na Słowacji dedykowany był przede wszystkim miłośnikom przyrody, myśliwym zrzeszonym w kołach łowieckich i osobom chcących obcować z muzyką w różnych odsłonach - relacjonuje Bernadetta Błoniarz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu.

Koncert wykonany przez orkiestrę został przygotowany na warsztatach w ramach projektu „Z ziemi bocheńskiej w świat” i zrealizowany przy wsparciu finansowym powiatu bocheńskiego. Muzycy do tego występu przygotowywali się bardzo solidnie przez wiele tygodni.


Nic więc dziwnego, że orkiestra pod batutą Krzysztofa Wołowca zaprezentowała się podczas występu rewelacyjnie.

Muzycy zagrali różnorodny repertuar, w którym znalazła się muzyka rozrywkowa, filmowa oraz piękne, a zarazem tradycyjne utwory marszowe.

Temu kulturalnemu wydarzeniu towarzyszyły ciekawe pokazy regionalnych twórców Były też smaczne degustacje oryginalnych potraw kuchni myśliwskiej.WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo