Rudawa. Drogowcy nie zdążyli pomalować pasów

Rudawa. Drogowcy nie zdążyli pomalować pasów

(EKT)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©pixabay

Bezpieczeństwo. Mieszkańcy Rudawy (gm. Zabierzów) skarżą się na nieprzygotowaną drogę powiatową, zwłaszcza do ruchu pieszego w pobliżu szkoły.
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©pixabay

- Przed rozpoczęciem roku szkolnego miały zostać pomalowane pasy na przejściach dla pieszych i inne oznakowania, a mija tydzień i nie widać, żeby prace miały się rozpocząć - mówi Marcin Cieślik, sołtys Rudawy.

Mieszkańcy martwią się o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Sołtys wspomina też o obiecanej sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych przy szkole.

Marian Paszcza, dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego z siedzibą w Batowicach przyznaje, że oznakowanie miało być gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego.
- Jednak firma, mająca malować oznakowanie w różnych miejscach, nie dotrzymała terminu. Staramy się, by jak najszybciej te prace zostały wykonane, najpóźniej do końca września - tłumaczy dyrektor Paszcza.

Zapewnia też, że zaplanowana sygnalizacja świetlna będzie gotowa do końca października. Firma, która wygrała przetarg, ma ją zaprojektować i zainstalować.

To zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Inicjatywy Samorządowe”. Będzie kosztować 60 tys. zł, z czego połowę kosztów pokryje gmina Zabierzów.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 19

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wstyd Starosty

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Może już dość tego Paszczy ? To jakieś jaja

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo