Rozpoczęto dyskusję na temat decyzji w sprawie Puszczy...

Rozpoczęto dyskusję na temat decyzji w sprawie Puszczy Białowieskiej

Łukasz Gazur

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rozpoczęto dyskusję na temat decyzji w sprawie Puszczy Białowieskiej
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Andrzej Banaś

Jeszcze przed południem pojawiła się nieoficjalna informacja, że strona polska przekonała delegację Kazachstanu do otwarcia dyskusji na temat decyzji w sprawie Puszczy Białowieskiej. I tak się stało.
Według naszych doniesień z projektu decyzji ma zniknąć 1 lutego 2018 roku jako data przygotowania raportu specjalnej komisji. Zamiast tego pojawi się grudzień 2019 roku, co oznacza, że komitet UNESCO zajmie się tą sprawą na posiedzeniu w 2020 roku.

Dodatkowo, ma się pojawić w dokumencie dopuszczalność wycinki sanitarnej, której uzasadnieniem jest niebezpieczeństwo zarażenia drzewostanu kornikiem drukarzem, co byłoby po myśli ministra Szyszki.

Czy te nieoficjalne informacje się potwierdzą przekonamy się po przerwie. Po godz. 15 obrady zostaną wznowione.

O sprawę pytaliśmy zarówno polską, jak i kazachską delegację w Stałym Komitecie UNESCO. Od obu usłyszeliśmy: "bez komentarza".


Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Durnota ekoterrorystów kompletnie nie rozumie o co chodzi !

  leśniczka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Białoruś miała oskarżyć nas przez d Trybunałem Europejskim, jeśli nic nie zrobimy w sprawie kornika białowieskiego i mielismy zapłacić Białorusi olbrzymie pieniądze za spustoszenie ich części...rozwiń całość

  Białoruś miała oskarżyć nas przez d Trybunałem Europejskim, jeśli nic nie zrobimy w sprawie kornika białowieskiego i mielismy zapłacić Białorusi olbrzymie pieniądze za spustoszenie ich części Puszczy, jesli nie pozbedziemy sie korników po polskiej stronie. Białoruś wycięła częśźć swoich skoniczałych lasów dobrych kilka lata temu i ma dziś piekną Puszczę !!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama