Rocznica ŚDM. Owacje na Kampusie

Rocznica ŚDM. Owacje na Kampusie

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Oratorium o św. Kindze wykonało ponad 100 artystów. Byli wśród nich także wieliczanie .

Oratorium o św. Kindze wykonało ponad 100 artystów. Byli wśród nich także wieliczanie . ©fot. Agnieszka Rogalska

Rocznica ŚDM. Przez Brzegi przewinęło się ok. 4000 osób. Spotkanie pokazało, że Wieliczce przybyło miejsce podobne do krakowskich Błoń.
Oratorium o św. Kindze wykonało ponad 100 artystów. Byli wśród nich także wieliczanie .

Oratorium o św. Kindze wykonało ponad 100 artystów. Byli wśród nich także wieliczanie . ©fot. Agnieszka Rogalska

Oratorium o św. Kindze „Najważniejsza jest miłość”, które miało prapremierę przed rokiem w Starym Sączu, zaprezentowano w niedzielny wieczór na Kampusie Miłosierdzia. Na plenerowej scenie wystąpiło ponad 100 muzyków i chórzystów, a także soliści. Całością dyrygował krakowski kompozytor Piotr Pałka, autor muzyki do oratorium. Publiczność podziękowała artystom owacją na stojąco.

Teren, gdzie przed rokiem stał m.in.
papieski ołtarz to dziś już zabudowana halami Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej. Dlatego centrum wydarzeń związanych z 1. rocznicą ŚDM 2016 był rejon ośrodka Dom Miłosierdzia oraz ronda w Brzegach. Mający ok. 2,5 ha obszar, który gmina Wieliczka zaczęła już zagospodarowywać na park, sprawdził się znakomicie jako miejsce organizacji dużych plenerowych imprez. Jest tam nie tylko wiele miejsca dla publiczności, ale także świetna akustyka. Aż się prosi, by teren ten był wykorzystywany na co dzień dla organizacji różnorodnych imprez (niekoniecznie związanych ze ŚDM, czy religijnych).

- Ten obszar to strefa społeczna, której utworzenie zapowiadaliśmy jeszcze przed Dniami Młodzieży. Będzie się tutaj sporo działo. Jest na przykład pomysł, by zorganizować w tym miejscu koncert muzyki elektronicznej z pokazami laserowymi - powiedział nam burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Rocznicę ŚDM świętowano w Brzegach przez cały weekend. Były m.in.liczne koncerty, pielgrzymka, pokazy teatru ognia. Zapalano symboliczny „Płomień dla Młodych” z całego świata. Odbyła się premiera filmu „Baldachim” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego i Marcina Borowskiego, opowiadającego jak powstawał Kampus Miłosierdzia.

- W sobotę „przewinęło się” przez Kampus ok. 2000 osób. Dziś frekwencja jest podobna - mówił w niedzielę wieczorem Krzysztof Kühl, pełnomocnik burmistrza Wieliczki ds. bezpieczeństwa.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama