Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Radcy prawni z Krakowa uczcili jubileusz 35-lecia swego...

Radcy prawni z Krakowa uczcili jubileusz 35-lecia swego samorządu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Obchody. Radcy prawni zebrali się wczoraj w krakowskim kinie Kijów Centrum by świętować 35 lat istnienia swojego samorządu w Krakowie. Towarzyszyli im przedstawiciele pozostałych zawodów zaufania publicznego: m.in. sędziowie, notariusze i lekarze.
- Przed samorządem rysuje się znakomita przyszłość o ile na pierwszym miejscu wśród wartości postawimy integrację - mówił Marcin Sala-Szczypiński, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Uroczysty jubileusz był najlepszą okazją do zintegrowania się środowiska radcowskiego.

Część oficjalną poprzedziła msza św. w intencji radców prawnych i aplikantów radcowskich w kościele Św. Anny w Krakowie, a oficjalne obchody piosenką rozpoczęła Lidia Jazgar.

- Patrząc w przeszłość powinniśmy czuć dumę, z tego co osiągnęliśmy przez 35 lat jako samorząd radców prawnych, ale i wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego dorobku, wkładając w to swój trud i pracę - mówił inaugurując jubileusz Marcin Sala-Szczypiński, dziekan OIRP w Krakowie. To właśnie ci najbardziej zaangażowani radcowie zapracowali na odznaczenia państwowe: brązowy i srebrny Krzyż Zasługi za działalność społeczną na rzecz samorządu.


Autor: Marzena Rogozik

Wśród czterech nagrodzonych znalazły się wyłącznie kobiety. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymały dziekan Danuta Koszyk-Ciałowicz i Małgorzata Wyszogrodzka. Z kolei na Brązowy Krzyż zasłużyły Jolanta Budzowska i Magdalena Mac-Szponder. Nagrodzeni jednak medali nie dostali, ponieważ z powodu ostatnich zmian na stanowisku na spotkaniu nie pojawił się wojewoda małopolski. Krzyże wręczy w Urzędzie Wojewódzkim w innym terminie.

Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych uhonorował za to wewnętrznymi odznaczeniami samorządu aż 50 radców. - Uczymy radców prawa cywilnego i karnego, ale czy uczymy też odwagi? Jako obrońcy muszą ją mieć, by wystąpić przeciw aparatowi państwowemu, by nie zgadzać się na to, co jest wbrew nim i otwarcie o tym mówić - apelował do zebranych. Do tego samego wzywał też prawnik, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

- Obecne czasy wymagają do was samozaparcia by pozostać rzetelnymi prawnikami - mówił. Wzywał, by byli wierni przyrzeczeniom, jakie składali. Podziękował też za ich dotychczasową cenną pracę. Podczas jubileuszu goście mieli okazję zapoznać się z publikacją „35 lat Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie - historia w dokumencie” byłej dziekan OIRP Michaliny Nowokuńskiej. A na zakończenie obejrzeć widowisko multimedialne „Upiór w operetce”.1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dowcip

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

roku !! (gość)  •

......przedstawiciele zawodów zaufania publicznego:
m.in. sędziowie, notariusze i lekarze.

(może ...kiedyś)

odpowiedzi (0)

skomentuj