Proszowicki Rynek zamienił się w Strefę Funduszy...

Proszowicki Rynek zamienił się w Strefę Funduszy Europejskich

Aleksander Gąciarz

Dziennik Polski 24

Proszowicki Rynek zamienił się w Strefę Funduszy Europejskich
1/9
przejdź do galerii

©Fot. Aleksander Gąciarz

W ramach akcji „Małopolska myśli o Tobie” można było porozmawiać z konsultantami, którzy tłumaczyli, w jaki sposób zdobyć środki unijne na rozwijanie własnych pomysłów.
Swoje stoiska miały gminy i instytucje. Można też było obejrzeć wystawę, na której zaprezentowano inwestycje regionalne z udziałem środków unijnych. - To już siódma strefa w tym roku. Chcemy przede wszystkim zaprezentować ludziom beneficjentów, którzy dostali dofinansowanie z funduszy europejskich, ale też pokazać, że sami mają możliwość założenia swojej działalności gospodarczej, jej rozwoju - mówi Sławomir Włodarz, kierownik zespołu ds. informacji o funduszach europejskich w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

W ciągu pierwszych dwóch dni funkcjonowania strefy, gdy działał punkt konsultacyjny, zainteresowanie ze strony proszowian nie było zbyt duże. Sławomir Włodarz uważa jednak, że obecność około 60 osób to dobry wynik. - Proszowice to jest region rolniczy i wiadomo, że w sobotę ludzie są zajęci pracą. Dlatego trudno było się spodziewać tłumów - tłumaczy radny wojewódzki Wojciech Skucha.

W niedzielę frekwencja była nieco lepsza. Zdaniem radnego Skuchy tego typu imprezy pozwalają na przekazanie ludziom informacji o tym, że dzięki pieniądzom UE Małopolska ogromnie się w ostatnich latach rozwinęła. - Jest ciągle niska świadomość wśród ludzi o tym, ile w Małopolsce zrobiło się rzeczy za pieniądze unijne. U nas też nie brakuje dobrych przykładów jak Koszyce, Pałecznica, Szczurowa. Również, choć może w mniejszym stopniu, Proszowice - przekonuje radny Skucha.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
KTO O TYM WIEDZIAŁ????

EK (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Dlaczego takie akcje dzieją się po tajniacku, bez wcześniejszego nagłośnienia, rozreklamowania?? W każdej wsi powiatu proszowickiego powinien wisieć wielki plakat, każdy sołtys powinien zawiadomić...rozwiń całość

Dlaczego takie akcje dzieją się po tajniacku, bez wcześniejszego nagłośnienia, rozreklamowania?? W każdej wsi powiatu proszowickiego powinien wisieć wielki plakat, każdy sołtys powinien zawiadomić mieszkańców o takiej akcji, a tu cisza była. Tylu ludzi potrzebuje takiej pomocy, zmarnowana okazja.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
UE

Zwinięta w kłębek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A nie tłumaczyli jak komuś tę działalność gospodarczą ??????

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo