Powiat wielicki. Pojedziemy po ścieżkach rowerowych

Powiat wielicki. Pojedziemy po ścieżkach rowerowych

Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Powiat. W ciągu trzech kolejnych lat w wielickich gminach przybędzie w sumie ok. 100 km tras rowerowych. Budowa pierwszych szlaków ma rozpocząć się jeszcze tym roku. Drogi dla rowerów połączą ośrodki komunikacyjne, miejsca atrakcyjne dla turystów, a także Wieliczkę i Kraków .
Wielbicieli rowerowych „wędrówek” nie brakuje. Już niebawem przybędzie dla nich wiele tras.   Na zdjęciu uczestnicy rowerowego rajdu w Niepołomicach

Wielbicieli rowerowych „wędrówek” nie brakuje. Już niebawem przybędzie dla nich wiele tras. Na zdjęciu uczestnicy rowerowego rajdu w Niepołomicach ©fot. archiwum UMWM w Krakowie

Największa sieć dróg dla rowerzystów jest projektowana w gminach Gdów i Kłaj. Tam będą to przede wszystkim trasy turystyczno-rekreacyjne, natomiast założenia dla tego typu inwestycji w gminach Wieliczka i Niepołomice są inne. Chodzi przede wszystkim o umożliwienie mieszkańcom dojazdu „na dwóch kółkach” do centrów i punktów przesiadkowych oraz obiektów publicznych, m.in. do szkół.

Wszystkie „rowerowe” przedsięwzięcia będą dotowane z funduszy unijnych. Projekt Gdowa i Kłaja ma ruszyć tej jesieni, a Wieliczki i Niepołomic - na początku przyszłego roku.

Rowerem nie tylko na stację

Wieliczka i Niepołomice wybudują nowe oraz zmodernizują istniejące ścieżki rowerowe w ramach dotacji przeznaczonych na rozwój komunikacji publicznej, m.in. na budowę centrów przesiadkowych. W rejonie wielickim powstanie ok. 25 km tego typu tras dla rowerów, a w okolicy Niepołomic blisko 3 km.

Pozostało jeszcze 80% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo

    Gry On Line - Zagraj Reklama