Po filmowych przygodach lubi odpoczywać w kuchni

Po filmowych przygodach lubi odpoczywać w kuchni

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska Plus

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska Plus

Po filmowych przygodach lubi odpoczywać w kuchni

©Anna Kurkiewicz

Choć za młodu wolał kopać piłkę i przypalać z kolegami papieroski na szkolnym boisku, z czasem odkrył w sobie talent aktorski. Musiał jednak przełamać w sobie barierę wstydu. Dopiero wtedy rozwinął skrzydła i zaczął grywać z powodzeniem w teatrze i telewizji. Na dużym ekranie jakoś trudno mu się było przebić - błyszczy dopiero teraz w komedii „Volta”.
Po filmowych przygodach lubi odpoczywać w kuchni

©Anna Kurkiewicz

Kiedy na ekrany naszych kin trafił najnowszy film Juliusza Machulskiego, wszystkie media głośno oznajmiły, że „polski król komedii powrócił”. „Volta” okazała się jednak obrazem, który nie do końca dorównuje najlepszym filmom reżysera w rodzaju „Seksmisji” czy „Vabanku”. Machulskiemu trzeba jednak przyznać, że za sprawą swojego nowego dzieła, postawił w świetle reflektorów świetnego, a do tej pory raczej pozostającego w cieniu, aktora. Mowa oczywiście o Andrzeju Zielińskim, z którym drogi reżysera przecięły się już wcześniej dwukrotnie, przy okazji dwóch teatrów telewizji - „Brancz” i „Rybka Canero”.

- W pracy okazało się, że obaj lubimy się śmiać i - mam wrażenie - mniej więcej z tych samych rzeczy. Nie musimy sobie niczego tłumaczyć. I jaki to komfort na planie! Każdą pracę z Juliuszem wspominam z bananem na twarzy, bo nie trzeba tracić czasu na ustalanie wspólnego języka. Po tych dwóch teatrach on powiedział: „To teraz trzeba by zrobić film” - mówi aktor w rozmowie z „Twoim Stylem”.

Z papugami w domuMimo dzisiejszych sukcesów, kariera Andrzeja Zielińskiego wcale nie była oczywista. Urodził się bowiem na prowincji - w Tarnowie - i początkowo wcale nie wykazywał żadnych zainteresowań aktorstwem. W czasach Peerelu większość dorosłych pracowała w tym mieście w zakładach chemicznych Azoty. Podobnie było z rodzicami Andrzeja. W domu pomagała im niania, która zajmowała się również chłopakiem.

Pozostało jeszcze 79% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama