Paweł Kukiz oskarża TVP o niegospodarność

Paweł Kukiz oskarża TVP o niegospodarność

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Kontrowersje. Paweł Kukiz chce podać TVP do sądu. Z kolei artyści nie kwapią się z deklarowaniem chęci do występu w Opolu.
Paweł Kukiz jest zaniepokojony

Paweł Kukiz jest zaniepokojony ©Piotr Smoliński

Mimo, że Telewizja Polska podpisała z miastem Opole w ubiegłym tygodniu porozumienie dotyczące przeniesienia festiwalu polskiej piosenki na wrzesień, nie ustają kontrowersje wokół imprezy.

Szybko okazało się bowiem, że w ramach nowej umowy Telewizja Polska zobowiązała się do zwrócenia 400 tys. zł dofinansowania otrzymanego od miasta. Mało tego - za wynajem amfiteatru przez ponad dwa tygodnie zapłaci władzom Opola 65 tys. zł, a za korzystanie z marki festiwalu - 100 tys. zł.

W zamian za to władze Opola zobowiązały się, że wykupią do końca roku w kanałach TVP usługi reklamowe w formie lokowania produktu za 200 tys. zł. Taka umowa zaniepokoiła posła Pawła Kukiza. Dlatego postanowił złożyć wniosek do prokuratury o niegospodarność Telewizji Polskiej.

- Kurski kupił za duże pieniądze znak firmowy festiwalu opolskiego właściwie tylko na jeden festiwal. Ta umowa wygląda źle. Ja nie będę wchodził w szczegóły - tym zajmują się prawnicy i takie zawiadomienie będzie złożone z pewnością - zadeklarował poseł w RMF FM.

Wkrótce potem gruchnęła informacja, że TVP będzie płacić tym artystom, którzy zechcą we wrześniu wystąpić w Opole aż... dziesięciokrotnie wyższe stawki. Firma dowodzona przez Jacka Kurskiego natychmiast jednak zdementowała tę informację:

„Wynagrodzenia oferowane artystom 54. KFPP nie odbiegają od stawek rynkowych” - napisano w oficjalnym oświadczeniu TVP.

Podstawowe pytanie pozostaje, jak zachowają się wykonawcy, którzy zrezygnowali z czerwcowej edycji festiwalu? Nie wiadomo.

- Póki co, nie dostaliśmy żadnej propozycji - powiedziała nam Asia Rawska z działu prasowego Kayaxu.

WIDEO: Karol Estreicher - polski obrońca dzieł sztuki

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama