„Pasy” trzy razy prowadziły, by przegrać w Bańskiej Bystrzycy 3:6

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia trzykrotnie prowadziła w meczu
Comarch Cracovia trzykrotnie prowadziła w meczu Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W swoim drugim meczu sparingowym przed Ligą Mistrzów zespół Comarch Cracovii przegrał w Bańskiej Bystrzycy z wicemistrzem Słowacji drużyną HC 3:6.

Mecz otrzymał bardzo uroczystą oprawę, przed spotkaniem odegrano hymny Polski i Słowacji.

Krakowianie przez dwie tercje nie ustępowali rywalom, objęli prowadzenie w 9 min po strzale Krystiana Dziubińskiego. Ale już po 60 sekundach było 1:1. Pod koniec tercji goście po uderzeniu Patrika Svitany znowu wyszli na prowadzenie, ale odpowiedź gospodarzy była szybka i na tablicy widniał wynik 2:2.

Na początku drugiej tercji gospodarzy ratował słupek, potem krakowianie przeżywali ciężkie chwile, kiedy grali w podwójnym osłabieniu, ale dzięki świetnym interwencjom Rafała Radziszewskiego gol nie padł. W 38 min krakowianie wykorzystali grę w przewadze i po dobrze rozegranym „zamku” Damian Kapica dał im po raz trzeci prowadzenie. Ale gospodarze wykorzystali moment nieuwagi „Pasów” w obronie i na 35 sekund przed końcem tercji był znowu remis.

Trzecia tercja należała już do gospodarzy, którzy zdobyli trzy gile i wygrali 6:3. Niezła gra krakowian przez dwie tercje, za dużo było jednak momentów dekoncentracji i błędów w obronie, co wykorzystał bardziej doświadczony rywal.

W zespole Cracovii testowany był 24-letni słowacki napastnik Matus Chovan z HC Kosice. W pierwszym występie wypadł blado. Ma za sobą ponad 300 meczów w ekstraklasie słowackiej, ale statystyki ma kiepskie, w minionym sezonie w 50. meczach zdobył tylko dwie bramki, miał trzy asysty. Czy to jest gracz na Ligę Mistrzów?

HC Bańska Bystrica – Comarch Cracovia 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Bramki: 0:1 Sinagl (Dziubiński) 9, 1:1 Bezuch 10, 1:2 Svitana (Dziubiński, Sinagl) 17, 2:2 Cesik 18, 2:3 Kapica (Słaboń, Urbanowicz) 38, 3:3 Lamper 40, 4:3 Adamczik 44, 5:3 Bezuch 46, 6:3 Hickmott 59.

Cracovia: Radziszewski - Maciejewski, Noworyta, Sinagl, Dziubiński, Svitana - Kruczek, Rompkowski, Słaboń, Kapica, Urbanowicz - Wajda, Kolarz, Drzewiecki, Kucewicz, Jencik - Dutka, Dąbkowski, Kisielewski, Wróbel, Domogała – Chovan.

Materiał oryginalny: „Pasy” trzy razy prowadziły, by przegrać w Bańskiej Bystrzycy 3:6 - Gazeta Krakowska