Ostatnia walka strażaka z Wierzbna

Ostatnia walka strażaka z Wierzbna

Piotr Drabik

Dziennik Polski 24

Po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł wczoraj strażak Piotr Siemiński. Przez ostatnie miesiące w pomoc dla niego zaangażowało się wielu mieszkańców Proszowic.
Koledzy mówią o wielkiej stracie. - Świetny chłopak, przepracowaliśmy razem wiele lat służby. Życzyłbym sobie, żeby każdy strażak był tak zaangażowany i koleżeński, jak Piotrek - wspomina st. bryg. Zbigniew Kacała, były komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach.

To w tej jednostce służył 36-letni Piotr Siemiński, który był również prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnie.


Podczas służby nie zawahał się wiele poświecić, ratując życie innych. Przed laty okazało się, że sam również potrzebuje pomocy.

Od 2014 roku przechodził różne etapy walki z rakiem - cykle chemio- i radioterapii, usunięcie nerki i kosztowne leczenie. Od początku mógł jednak liczyć na wsparcie.

Kulminacyjnym momentem w akcji charytatywnej dla 36-latka była inicjatywa „Kilometry dla Piotrka”.

- W pomoc zaangażowało się wielu mieszkańców - przypomina Grzegorz Cichy, burmistrz Proszowic.

We wrześniu ubiegłego roku 630 osób na różnych dystansach przejechało ponad 17 tys. km na rowerach. Dzięki wsparciu sponsorów za pokonane tej odległości oraz dzięki zyskom z licytacji przedmiotów przekazanych przez sportowców na leczenie strażaka z Proszowic trafiło ponad 53 tys. zł.

Zaangażowanie młodszego aspiranta Piotra Siemińskiego było doceniane nie tylko przez przyjaciół. W maju tego roku został odznaczony srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. Jednak ze względu na pogarszający się stan zdrowia nie pojawił się na uroczystości z okazji Święta Strażaka. - Bardzo chciałbym w imieniu całej naszej rodziny podziękować kolegom Piotrka za pomoc, jaką mu okazują w tych trudnych chwilach. Bez nich byłoby mu o wiele trudniej walczyć z chorobą - podkreślał wtedy Henryk Siemiński, jego ojciec.

Data i miejsce pogrzebu strażaka z Wierzbna jeszcze nie zostały ogłoszone.

WIDEO: B. Szydło: W centrum działań służby zdrowia musi być pacjent. Rząd przyjął projekt utworzenia tzw. sieci szpitali

Źródło: TVN24, x-news

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ostatnie Pożegnanie

  OSP Wierzbno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Najlepszy z nas odszedł ....
  Ostatnie pożegnanie 20.07.2017 o 13.00 w Kościele Parafialnym św. Piotra i Pawła w Koniuszy .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama