Od 15 października zmiana rozkładu Kolei Małopolskich....

Od 15 października zmiana rozkładu Kolei Małopolskich. Sprawdź!

Piotr Rąpalski

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Od 15 października zmiana rozkładu Kolei Małopolskich. Sprawdź!
W związku kolejnym etapem przebudowy torów kolejowych, m.in. w Krakowie, w dniu 15 października 2017 r., nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie. Kolejarze zapowiadają też opóźnienia.
Od 15 października zmiana rozkładu Kolei Małopolskich. Sprawdź!
Pociągi w pełnej relacji Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie. W kierunku przeciwnym pociągi ze stacji Kraków Lotnisko wyjadą ok. 40 minut po każdej godzinie. Zmiana ta była konieczna dla zachowania kursowania pociągów w pełnej relacji przynajmniej raz na godzinę.

Za pozostałe pociągi, które w związku z prowadzonymi pracami odwołano zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacji:

· Kraków Główny – Kraków Lotnisko (bez postojów na przystankach pośrednich),

· Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia (z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park).

Zdecydowanie mniejsza będzie skala zmian na trasie Główny – Tarnów. Największe zmiany godzin kursowania dotyczyć będą połączeń przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00.

Ponadto z uwagi na prace prowadzone w nocy 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi: Kraków Główny (odj. 23:22) – Tarnów i Tarnów – Kraków Główny (przyj. 5:34) zostaną zastąpione autobusami zastępczymi na części trasy.

Załączniki


Z powodu braku przepustowości linii nr 91 na odcinku Kraków Główny – Podłęże w okresie od 15 października do 9 grudnia 2017 r. nie było możliwości wprowadzenia osobnego połączenia w relacji Kraków Główny – Jasło po godzinie 17:00. W związku z tym pociąg „NIKIFOR” zostanie złożony z dwóch pojazdów – pierwszy z nich pojedzie do Krynicy-Zdrój, natomiast drugi bezpośrednio do Jasła. Pojazdy zostaną rozłączone w Stróżach bez konieczności przesiadki.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągów dostępne są na plakatowych rozkładach jazdy, w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach, na ulotkach, na stronie przewoźnika www.malopolskiekoleje.pl, w internetowych wyszukiwarkach rozkładu jazdy oraz na stronie www.portalpasazera.pl.

Kolejarze zaznaczą przy tym, że prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 1. Dlaczego wychodzimy na pole?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKUCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo