Nowy miesiąc wakacji w powiecie myślenickim: nowe atrakcje,...

Nowy miesiąc wakacji w powiecie myślenickim: nowe atrakcje, nowe zajęcia

Tomasz Kolowca

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

MOKiS to tylko jedno spośród wielu miejsc organizujących wakacje

MOKiS to tylko jedno spośród wielu miejsc organizujących wakacje ©Fot. Tomasz Kolowca

Jutro rozpoczyna się drugi miesiąc wakacji. W całym powiecie różne organizacje proponują wiele sposobów spędzania czasu. Dzisiaj krótki przegląd propozycji urozmaicenia najbliższych czterech tygodni.
MOKiS to tylko jedno spośród wielu miejsc organizujących wakacje

MOKiS to tylko jedno spośród wielu miejsc organizujących wakacje ©Fot. Tomasz Kolowca

Większość codziennych atrakcji zapewniają gminne ośrodki kultury. Każdy z nich ma do zaoferowania zajęcia, spotkania czy wyjazdy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na przykład w Sułkowicach mieszkańcy mogą się wybrać na Kudłacze (1 sierpnia) albo do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego (3 sierpnia). Mogą również na miejscu uczestniczyć w zajęciach na temat sportowej animacji (8 .08), warsztatach tanecznych (10.08) wycieczce rowerowej (11. 08).

U potentatów

Największe w powiecie centra kultury - w Myślenicach i Dob-czycach - kontynuują lipcową ofertę bądź rozpoczynają nową serię. W Myślenicach dalej będzie można wziąć udział w m.in. „Legendach świata” (środy i piątki), „Akademii wyobraźni” (wtorki i czwartki) czy „Zumba kids” (wtorki i czwartki).

„Zumba kids” będą także w Dobczycach (poniedziałki), a na na zumbę fitness tamtejszy MGOKiS zaprasza w poniedziałki o 20.10. Spośród sportowych zajęc interesujące mogą być też treningi gimnastyki artystycznej dla dziewczynek w wieku 5-7 lat (7, 9, 11 sierpnia). Warto również wspomnieć warsztaty mozaikowe (4 08) oraz ceramiczne (18.08).

Nie tylko dla moli

Dobczycka biblioteka oferuje wiele niekoniecznie „książkowych” możliwości. W planach jest chociażby kolejna, po lipcowej, wycieczka do Muzeum Fonografii w Niepołomicach (17 sierpnia). Dla dzieci - i to małych, w wieku 3-6 lat - przewidziane są zajęcia „Prezentujemy bajki w formie Kamishibai” (22. 08). To rzadka szansa na poznanie tej japońskiej sztuki teatru obrazkowego.

Kolejna biblioteczna propozycja, z całkiem nnej beczki to uwspólne kibicowanie na mecz Wisła Kraków-Lechia Gdańsk (26 sierpnia).

Biblioteka w Myślenicach stawia z kolei na adaptacje filmowe. Przez całe wakacje w każdą środę o godz. 11 można obejrzeć filmową adaptację książki. W sierpniu na liście będą „Vaiana: skarb oceanu”, „Kopciuszek”, „Bardzo Fajny Gigant” oraz „Trolle”.

Inne i niecodzienne


Szczególnie ciekawa jest propozycja na najbliższy weekend. W ramach akcji Otwarte Wrota Pogórza organizowane są liczne spotkania, a przede wszystkim wycieczki i zwiedzanie Pogórza Karpackiego. W powiecie myślenickim atrakcje dotyczą Dobczyc. W sobotę 5 sierpnia organizowany jest spacer i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obowiązują zapisy, szczegóły: pogorza.pl.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 13

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo