Niepołomice. Powstają parkingi i droga do szkoły

Niepołomice. Powstają parkingi i droga do szkoły

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Przy nowej szkole powstają m.in. chodniki i parkingi

Przy nowej szkole powstają m.in. chodniki i parkingi ©fot. UMiG Niepołomice

Budowa szkoły podstawowej na os. Jazy zmierza do finału. Prócz oświatowych obiektów, na terenie sąsiadującym z Puszczą Niepołomicką rozrasta się także infrastruktura drogowa.
Przy nowej szkole powstają m.in. chodniki i parkingi

Przy nowej szkole powstają m.in. chodniki i parkingi ©fot. UMiG Niepołomice

Trwa przebudowa ulicy Suszówka, która będzie drogą dojazdową do nowej szkoły podstawowej. Prace są prowadzone na odcinku o długości ok. 800 m - od kościoła, do miejsca gdzie powstał kompleks edukacyjny. Wartość tej części przedsięwzięcia przekroczy 1,6 mln zł. Pieniądze te wyłoży gmina Niepołomice.

W ramach tej inwestycji, wąska do tej pory ulica jest poszerzana do pięciu metrów. Powstaje tam także „pas” - o szerokości dwóch metrów - zarezerwowany dla pieszych i rowerzystów oraz mała pętla autobusowa. Przebudowywane są skrzyżowania „Suszówki” z traktami lokalnymi oraz z drogą wojewódzką (ul. Zabierzowską). Rejon ten zyska również nowe oświetlenie oraz system odwodnienia.

Natomiast przy szkolnym budynku powstał m.in. parking - typu kiss&ride - na ok. 50 miejsc oraz chodniki, place i inna tego typu infrastruktura. Te roboty są prowadzone w ramach inwestycji obejmującej budowę szkoły i zagospodarowanie jej otoczenia, co będzie kosztować gminę Niepołomice prawie 20 mln zł.

Prace drogowe w rejonie nowej szkoły mają zakończyć się na początku sierpnia. Natomiast otwarcie SP na Jazach zaplanowano na 4 września.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama