Nie ma tanich wykonawców

Nie ma tanich wykonawców

Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

Finanse. Samorządy i instytucje publiczne w Małopolsce unieważniają przetargi na budowę dróg lub innych obiektów, bo nie zgłosiła się żadna firma albo oferty cenowe są wyższe od wartości kosztorysowej. A to oznacza opóźnienia w realizacji wielu ważnych dla ludzi inwestycji.
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Krzyżanowski

- To problem, który narasta - nie kryje marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. - Wójtowie coraz częściej skarżą się, że muszą powtarzać przetargi na inwestycje finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego, bo albo nikt się nie zgłosił, albo zaproponowane ceny były wyższe niż zarezerwowana na ten cel kwota - tłumaczy marszałek.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzeba zareagować na falę fiask przetargów
Ale i samorząd województwa zaczyna mieć podobne kłopoty. Podległy mu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie unieważnił przetarg na przebudowę drogi nr 968 między Mszaną Dolną a Szczawą, bo nikt do niego nie przystąpił. Wcześniej taka sama decyzja została podjęta w postępowaniu na inny odcinek tej drogi (Zabrzeż - Szczawa), ale w tym przypadku ceny z ofert były zbyt wysokie.

Firm, które byłyby gotowe wywiązać się ze zlecenia za kwoty proponowane przez instytucje publiczne, brakuje nie tylko przy budowie dróg. W tym miesiącu Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie unieważnił przetarg na postawienie trybun na stadionie żużlowym klubu Wanda, bo firmy chciały za dużo pieniędzy. Chętnych na remont kortu tenisowego przy ul. Fortecznej nie było wcale. Zaś w lipcu niczym zakończyły się trzy przetargi, w tym na budowę sali gimnastycznej przy ul. Komandosów w Krakowie.

Pozostało jeszcze 62% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie ma tanich wykonawców?

  grzeg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A dlaczego mieliby by być?! Kosztem nisko opłacanych pracowników?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama