Nie dla wszystkich 500+

Nie dla wszystkich 500+

Grzegorz Skowron

Dziennik Polski 24

Nie dla wszystkich 500+
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Archiwum Polska Press

Mniej osób, zwłaszcza samotnie wychowujących dziecko, dostanie 500 zł z rządowego programu Rodzina 500 Plus. Sejm „uszczelnił” program.
Do tej pory ze świadczeń na pierwsze dziecko przy niskich dochodach korzystało wielu rodziców żyjących w nieformalnym związkach. Składając wniosek, dochód pokazywał tylko jeden rodzic, choć drugi mieszkał z rodziną. Teraz konieczne będzie udowodnienie, że starająca się o 500 zł osoba otrzymuje alimenty od drugiego rodzica dziecka.

Drugie obostrzenie dotyczy dochodu rodziny. Dotąd np. samotna matka mogła umówić się z pracodawcą, że ją zwolni i zaraz zatrudni, płacąc formalnie takie wynagrodzenie, by zmieściła się w limicie dającym prawo do 500+.
Teraz po stwierdzeniu takiego faktu do trzech miesięcy od zwolnienia kobieta nie dostanie świadczenia. Przepadła natomiast inicjatywa PSL, by w razie przekroczenia limitu o 1 zł, o tyle pomniejszano świadczenie.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I bardzo dobrze

  michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Bardzo dobrze, powinni uszczelniać, uszczelniać tak zeby nikt komu się faktycznie nie należy nie mógł z tego skorzystać. Ile jest takich zerujących na niedociągnięciach systemu. A w Drugiej...rozwiń całość

  Bardzo dobrze, powinni uszczelniać, uszczelniać tak zeby nikt komu się faktycznie nie należy nie mógł z tego skorzystać. Ile jest takich zerujących na niedociągnięciach systemu. A w Drugiej kolejności powinni się zabrać za tych którzy robią" na czarno" albo wykazują dochody od najniższej krajowej a w rzeczywistości zarabiają po parę ładnych tysięcy ( najniższą krajową na konto, a reszta do łapy) i śmieją się tylko z innych ze oni dostają!!. Czyli wszystkie budowlanki, firmy prywatne powinny być dobrze sprawdzone. Bo takich ludzi jest pewnie w polsce Połowa którym się nie należy 500 + a biorą je.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żal ci?

  przedsiębiorca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Załóż sobie firmę i zarabiaj miliony................zmienisz wtedy zdanie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama