Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza Historia. Majowy numer w sprzedaży

Redakcja
Polecamy 100 stron pasjonujących opowieści. Miesięcznik „Nasza Historia” do nabycia w kioskach i salonach prasowych. W majowym wydaniu m.in.:

Piórkiem i węglem. Słynne telewizyjne gawędy Wiktora Zina. Profesor Politechniki Krakowskiej w kilka minut wyczarowywał małe arcydzieła, snując przy tym opowieści pięknym językiem ze śpiewnym kresowym akcentem.

80 lat PKL. Kolejkę linową na Kasprowy Wierch, przedwojenny cud techniki, postawiono w 227 dni. Co miał z tym wspólnego zięć prezydenta Mościckiego?

Pożar magistratu. Przed 90 laty ogień strawił doszczętnie reprezentacyjną salę obrad krakowskiego samorządu.

Zwłoki bez głowy. W maju 1913 r. w pewnym obejściu przy ul. Królewskiej w Krakowie znaleziono zagrzebane w gnoju zwłoki kobiety bez głowy.

Bomba w konsulacie. Przedwojenne stosunki Polski i Czechosłowacji nie układały się dobrze. 23 maja 1925 r. pewien osobnik zaatakował konsulat przy ul. Gołębiej w Krakowie.

Konflikt wawelski. W drugiej połowie lat 30. wybuchł ostry spór na linii państwo - Kościół. Powodem stała się decyzja metropolity krakowskiego o przeniesieniu szczątków Józefa Piłsudskiego do innej krypty na Wawelu.

Wojna domowa 1926 roku. W walkach po zamachu stanu, którego dokonał Józef Piłsudski, zginęło ponad 300 osób.

Prawa ręka Marszałka. Generał Żeligowski zawsze brał na siebie czarną robotę.

Superagent Stalina. Leopold Trepper był szefem legendarnej Czerwonej Orkiestry. Po wojnie mieszkał w Polsce.

Zamachy na Gomułkę. Wbrew temu, co twierdziła propaganda, Polska Ludowa nie była wolna od terroru.

Alice Kraffczyk. Polska Niemka, która sama zgłosiła się do Urzędu Bezpieczeństwa i została asem komunistycznego wywiadu.

Obiad drawski ekonomistów. Jak prezydent Lech Wałęsa wezwał znanych ekonomistów, by wspólnie z nimi obalić Leszka Balcerowicza.

Seksapil na wojnie. Od II wojny światowej, poprzez konflikty w Korei, Wietnamie i Afganistanie kobiety były ważną bronią wsparcia dla amerykańskich żołnierzy. Marylin Monroe, Rita Hayworth, Greta Garbo i rzesze innych umilały wojaczkę.

Jak mieszkał Hitler.
Brytyjski historyk Roger Moorhouse kreśli obraz domów i mieszkań Führera. Najwięcej miejsca poświęcił alpejskiej rezydencji Berghof.

Gina i mężczyźni. Lollobrigida nie ukrywała, że ma wyjątkową słabość do płci przeciwnej. Im była starsza, tym panowie u jej boku stawali się coraz młodsi.

W serwisie prasa24.pl mogą Państwo kupić e-wydanie Naszej Historii. Zapraszamy także na profil Naszej Historii na Facebooku i do obserwowania naszego konta na Twitterze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski