Na Uniwersytecie Rolniczym nowy rok akademicki rozpoczęli...

Na Uniwersytecie Rolniczym nowy rok akademicki rozpoczęli przyszli rolnicy, leśnicy i piwowarzy

Małgorzata Mrowiec

Dziennik Polski 24

Wśród kierunków na UR są nowości, m.in. browarnictwo i słodownictwo
1/13
przejdź do galerii

Wśród kierunków na UR są nowości, m.in. browarnictwo i słodownictwo ©fot. Anna Kaczmarz

Szkolnictwo. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uroczyście zainaugurował 65. rok akademicki. Podczas immatrykulacji indeksy odebrało kilkunastu studentów studiów stacjonarnych I stopnia.
Zobacz galerię
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1890 roku funkcjonował jako Studium Rolnicze. W 2008 roku zyskał status uniwersytetu, stając się tym samym jedynym Uniwersytetem Rolniczym w Polsce.

Krakowska uczelnia to dzisiaj 32 kierunki i 65 specjalności, na których kształci się 8,5 tysiąca studentów. Pośród kierunków nowością od tego roku akademickiego są: browarnictwo i słodownictwo oraz transport i logistyka. UR oferuje kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych. Studenci mają do dyspozycji 28 stacji doświadczalnych o łącznej powierzchni około 7 tys. ha.

Co roku UR zajmuje się kilkuset tematami badawczymi, organizowanych jest wiele konferencji i sympozjów krajowych oraz międzynarodowych. Jak podkreślają przedstawiciele uczelni, pracownicy naukowo-dydaktyczni współpracują z firmami, izbami rolniczymi oraz urzędami, dzięki czemu możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo