Memoriał ku czci gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego. W biegu najszybszy był żołnierz

Aleksander Gąciarz
Nagrody wręczała m. in. wnuczka generała Nieczui-Ostrowskiego Ewa Kruc
Nagrody wręczała m. in. wnuczka generała Nieczui-Ostrowskiego Ewa Kruc Małgorzata Grochot
Sławomir Wiercioch z 6 Batalionu Logistycznego w Krakowie, wygrał we wtorek memoriał biegowy ku czci gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego.

Zwycięzca na pokonanie sześciokilometrowej trasy z Koniuszy do Proszowic potrzebował 21 minut i 41 sekund. Drugi na mecie był najlepszy z miejscowych zawodników Łukasz Szaporów (czas 22.21). Jako trzeci finiszował Mariusz Sioła (22,33). W kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Piotrowicz (27,16) przed Magdaleną Wilk-Olszycką i Joanną Bogacz.

W biegu startowały też sztafety szkolne. W kategorii szkół podstawowych wygrała Pałecznica przed Słomnikami i Więcławicami II. Wśród gimnazjalistów triumfowali uczniowie z Kazimierzy Wielkiej przed Proszowicami i Pałecznicą. Rywalizację szkół średnich wygrał ZS Proszowice przed ZS Piotrkowice Małe. W rozgrywkach halowej piłki nożnej najlepsi byli gimnazjaliści z Kościelca przed Pałecznicą i Proszowicami.

Gen. Bolesław Nieczuja-Ostrowski w czasie II wojny światowej dowodził 106 Dywizją Piechoty Armii Krajowej, działającej na terenie ówczesnego powiatu miechowskiego, w skład którego wchodziły też Proszowice. W tym, roku przypada 110 rocznica jego urodzin. We wczorajszej imprezie uczestniczyła m. in. wnuczka generała Ewa Kruc oraz grupa kombatantów. Jak co roku delegacja młodzieży szkolonej złożyła wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających wydarzenia z czasów II wojny światowej i ich uczestników. Głównymi organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe i Szkolny Związek Sportowy.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto