Masz zdjęcie z Adasiem?

Masz zdjęcie z Adasiem? Przynieś je do muzeum!

Aleksandra Suława

Dziennik Polski 24

Masz zdjęcie z Adasiem? Przynieś je do muzeum!

©Fot. Archiwum Polska Press

Zamiast trzymać zdjęcia w albumach, pokaż je światu - mówią pracownicy Muzeum Etnograficznego w Krakowie i zachęcają do dzielenia się pamiątkowymi fotografiami z krakowskim pomnikiem Adama Mickiewicza w tle.
Masz zdjęcie z Adasiem? Przynieś je do muzeum!

©Fot. Archiwum Polska Press

Jedni umawiają się „pod Adasiem” ze znajomymi. Inni skaczą wokół pomnika po studniówkowych szaleństwach, by zapewnić sobie powodzenie w czasie matur. Jeszcze inni świętowali przy nim wyjście z wojska. Niemal każdy krakowianin ma wspomnienia związane z pomnikiem Adama Mickiewicza, nierzadko uwiecznione na zdjęciach. I właśnie takich fotografii poszukuje Muzeum Etnograficzne. Powstanie z nich wystawa „Mapy miasta”. Będzie częścią projektu dokumentującego dziedzictwo miasta, który od 2016 roku muzeum realizuje wraz z Instytutem Etnologii i Antropologii UJ.

Koordynatorzy akcji oprócz fotografii chętnie przyjmą też inne pamiątki związane z Adasiem - studniówkowe buty, chusty rezerwistów czy pamiątki związane ze Światowymi Dniami Młodzieży; słowem: wszystkie przedmioty, dla których pomnik stanowi punkt odniesienia.

Zdjęcia i przedmioty można przekazywać muzeum do końca lipca. Należy przynieść je do archiwum placówki (plac Wolnica 1, dyżury we wtorki od godz. 17.00 do 18.00 i w piątki od 14.00 do 15.00). Na miejscu można bezpłatnie wykonać skan fotografii, a także opowiedzieć swoją historię, związaną z pomnikiem. A samą wystawę zobaczymy w listopadzie.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo