Mamy ekstremalne upały, a konie dorożkarzy stoją w pełnym...

Mamy ekstremalne upały, a konie dorożkarzy stoją w pełnym słońcu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marzena Rogozik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Dorożkarskie konie stoją na nagrzanej płycie Rynku Głównego
1/9
przejdź do galerii

Dorożkarskie konie stoją na nagrzanej płycie Rynku Głównego ©Andrzej Banaś

Zwierzęta mogą przebywać na Rynku Głównym do godz. 13 i po godz. 17. Ale w tym czasie temperatura nadal wynosi ponad 30 stopni!
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dorożki z zakazem wjazdu na Rynek!

Żar leje się z nieba. Jest dopiero południe, a termometr na Sukiennicach już wskazuje 33 stopnie Celsjusza... w cieniu. A tymczasem w pełnym słońcu stoją konie zaprzągnięte do dorożek. - Ludzie przedkładają własne zyski nad cierpienie zwierząt stojących w tak wysokiej temperaturze - denerwuje się Maria Amin, aktywistka, która dwa lata temu współorganizowała protest w obronie koni dorożkarskich.Przypomnijmy, że miejscy urzędnicy poszli już na ustępstwa po materiałach „Dziennika Polskiego” z 2012 roku, w których apelowaliśmy m.in. o wyznaczenie zacienionych miejsc postoju. Przekazaliśmy prezydentowi miasta list otwarty podpisany przez 2200 osób, m.in. Grzegorza Turnaua czy Zofię Gołubiew.

Wtedy, gdy temperatura przekracza 28 kresek w cieniu, dorożkarze mieli zakaz postoju na płycie Rynku Głównego w godz. 12-15. Po naszej interwencji godziny zostały zmienione - na 13-17 i wyznaczono na ten czas postój w zacienionych miejscach: na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie i przy kościele Mariackim.

Tyle że przy ekstremalnych upałach, jakie właśnie panują w Krakowie, takie obostrzenia są zbyt łagodne. Meteorolodzy ostrzegają, że co najmniej do soboty utrzyma się temperatura w granicach 35 stopni, a lokalnie może dojść nawet do 38 stopni!

Pozostało jeszcze 78% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak słów

  ALA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A gdzie STRAZ MIEJSKA???????

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama