Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Redakcja

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

W piątkowym magazynie "Dziennika Polskiego" przeczytacie m.in:
Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania
Miał kamienną twarz i wzrok wpatrzony w dal. Czy dziwak z Kazimierza to bestialski morderca?

Sąsiedzi mieli 52-letniego Roberta J. za niegroźnego odmieńca. Śledczy twierdzą, że to on 19 lat temu zamordował i oskórował 23-letnią studentkę. Wczoraj miał usłyszeć zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Są pacjenci, którzy od razu walczą. To ci, którzy mają dojrzałą głowę

Nawet z najtrudniejszą diagnozą da się pogodzić. W obliczu ciężkiej choroby, nie każdy znajduje jednak motywację potrzebną do leczenia. To, czy podejmie wyzwanie zależy głównie od jego osobowości - mówi psychiatra prof. dr hab. med. Krzysztof Rutkowski.

Trzeba nauczyć się pięknie żyć

Są odgrodzone od świata murem z białego kamienia. Czas upływa im na modlitwie i kontemplacji. S. Cecylia Roszak mnisi żywot wiedzie prawie 90 lat. Siostra z krakowskiego klasztoru „Na Gródku” jest prawdopodobnie najstarszą zakonnicą na świecie. W marcu przyszłego roku skończy 110 lat.

Ten dom spadł im z nieba

Strach, rozpacz, niemoc i łzy - to słowa, które najlepiej opisują dramatyczną sytuację, w jakiej znaleźli się Maria i Jan Łakomi. Zamiast spokojnie odpoczywać na emeryturze, stoczyli walkę o opiekę nad wnukami, którzy z powodu awantur i przemocy ze strony rodziców mieli trafić do domu dziecka. Choć pani Maria i jej mąż są już po sześćdziesiątce, postanowili, że nigdy do tego nie dopuszczą.

Agata Duda wraca do Krakowa?

Nie lubi roli pierwszej damy. To właśnie dlatego nie udziela wywiadów i rzadko pokazuje się publicznie. Jak się dowiedzieliśmy, nie zamierza mieszkać w Pałacu Prezydenckim po 2020 roku. Bez względu na to, co zrobi jej mąż

WIDEO: Barometr Bartusia - mały ZUS - (odc. 4)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo