Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Redakcja

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W piątkowym magazynie "Dziennika Polskiego" przeczytacie m.in:
Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania
Może i wywinął numer prezesowi. Ale jeśli nie Andrzej Duda, to kto?
Prezydent właśnie urósł w oczach opozycji. I choć nie jest to szokujący skok wzwyż, można powiedzieć, że Duda stał się politycznym Maverickiem. Przeciwstawił się sile, która za nim stoi - ocenia Wojciech Cwalina, specjalista psychologii marketingu politycznego.

Byliśmy gotowi na wszystko. Wybudowaliśmy drogę przez noc. Dzień przed wizytą papieża
Na jednym ze spotkań przed ŚDM zapytano mnie: „No to jak tam jest w tych Brzegach, mokro czy sucho?”. W odpowiedzi zdjąłem buty, by pokazać, że nie są przemoczone. Każdy był z innej pary… W takim żyłem pośpiechu - wspomina burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.


Irmina ze szczerego złota
Rodzice Irminy śledzą wszystkie starty córki, trzymają kciuki i kibicują. Gdy wraca do domu, mama czeka z bigosem i kisielem. Najcenniejszy medal w całej kolekcji Irminy to złoto Mistrzostw Świata kl. 470, zdobyte kilkanaście dni temu w Grecji.

Gowin: Gdybym głosował przeciw, nasz rząd by upadł
Wiem, że za głosowanie za ustawą o Sądzie Najwyższym zapłaciłem wysoką cenę. Ale w polityce trzeba umieć się bić - mówi Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki.

Hostia bez glutenu? Jest zielone światło
Kilkanaście lat temu mało kto o nich słyszał, tak samo jak o celiakii. Dziś hostie z niską zawartością glutenu nie dziwią, a ich sprawą zajęła się watykańska kongregacja.

Brutalny mord nasto latki i polskie „Twin Peaks“ pod Tarnowem. Sprawa zabójstwa wc iąga w wir podejrzeń kolejnych policjantów
Wznowione śledztwo w sprawie zbrodni sprzed 19 lat obudziło demony Szczucina. Co kilka tygodni do aresztu trafiają kolejne osoby. Za kratkami jest już 13 policjantów, w tym kuzyn burmistrza. Mieszkańcy są w szoku, ale wierzą w to, że niedługo dowiedzą się oficjalnie kto i dlaczego zabił? Jeśli śledczy zawiodą, miejsce to zostanie przeklęte.

Raport | Choroba Alzheimera dotyka coraz więcej Polaków
Jola Dudek od kilku lat opiekuje się mamą chorą na alzheimera. Jeszcze dwa lata temu mieszkały osobno. Póki było możliwe, córka chciała mieć trochę życia dla siebie. Teraz musiała już przenieść się do mamy. Jest lato, zawozi mamę na działkę, dni jakoś mijają.

Hiszpańska kolonia pod Wawelem wciąż się rozrasta. Przyjeżdżają tu do pracy, czasami dla kobiety
Spod Granady i Malagi. Z Saragossy i Salamanki. Z Katalonii i Galicji. A nawet z Wysp Kanaryjskich. Hiszpańscy zawodnicy i trenerzy przyjeżdżają do klubów sportowych z różnych regionów. W tym roku pobili rekordy, tworząc w ostatnich miesiącach prawdziwą podwawelską „kolonię”. Robienie kariery w Krakowie jest dla nich tak nęcące?

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo