Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

Magazyn Piątek. Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania

1/2
W piątkowym magazynie "Dziennika Polskiego" przeczytacie m.in:
Wiedzą, jak tulić dziecko do snu. Walczyć o nie i pokazywać mu świat. Śmieją się, połykają łzy, nie dosypiają. To ojcowie
Kiedy córka lub syn rodzą się chorzy, twoje życie zmienia się bezpowrotnie. Nie oznacza to, że ono się kończy - przekonuje Michał Kosowicz. - Jeśli mimo wszystko czujesz, że nie dasz rady, jeśli myślisz o tym, żeby odejść - napisz. Jesteśmy tu, żeby pokazać ci drogę. Podążamy nią każdego dnia.

Najmłodsza Polka zdobędzie Everest?
Ona - Sylwia. Studentka architektury wnętrz na krakowskiej ASP, grafik. Biega maratony, podróżuje, wspina się. Urodzona 25 lat temu w Rzeszowie - mieście pozbawionym tradycji wysokogórskich za to z Bieszczadami pod bokiem. I te Bieszczady Sylwia schodziła wzdłuż i wszerz, zanim jeszcze spotkała Szczepana. To on zaraził ją pasją do gór wysokich i po raz pierwszy zabrał w Himalaje na trekking wokół Annapurny.

Hokej to naprawdę ciężki kawałek chleba. Trzeba go po prostu kochać
Z tyłu do kajaków przywiązaliśmy napełnione dwudziestolitrowe butle, zawodnicy pływali tak przez 3,5 godziny. Morderczy trening - opowiada o swoich metodach niezatapialny trener Rudolf Rohaczek. Przez 12 lat doprowadził Cracovię do wielu sukcesów. A to jeszcze nie koniec.

Niedokończona rozmowa
Martwił się, że przyjechałam na darmo. Że z planowanego długiego wywiadu udało się nagrać kilka minut. Uspokajałam go, że na pewno jestem w Tyńcu po coś. Choćby tylko po to, by odetchnąć czystszym powietrzem. „To nie jest zmarnowany czas” - mówiłam mu w sobotę. „W poniedziałek dokończymy, posiedzimy, ile zechcesz” - pożegnał mnie o. Jan Paweł Konobrodzki. Nie dokończyliśmy.

Polacy, naród wielki, społeczeństwo żadne
Ile prawdy jest w słynnej tezie Norwida z czasów, gdy nie żyliśmy w wolnym kraju, lecz pod butem zaborców? W jakim stopniu wciąż aktualne (i czy w ogóle) jest stwierdzenie Józefa Piłsudskiego „Naród wspaniały, tylko ludzie k…”?

Gigantyczna „arka” okryła reaktor w czarnobylskiej siłowni jądrowej
Ponad sto metrów wysokości, 260 szerokości i 30 tysięcy ton wagi. Na uszkodzony trzy dekady temu reaktor nasunięto największą na świecie ruchomą konstrukcję. Ma przez sto lat chronić Ukrainę i cały świat przed radioaktywnym promieniowaniem.

Żarłok. Nie pogardzi ani padliną, ani mniejszym koleżką. Tylko żmija mu nie w smak. Omija ją dużym łukiem
Zapycha się na zapas. Tak, by przed nadejściem zimy składać się w połowie z tłuszczu. Piętnastokilogramowy borsuk to wiadro sadła.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się