"Macierewicz i jego tajemnice". PO żąda wyjaśnień, szef MON...

"Macierewicz i jego tajemnice". PO żąda wyjaśnień, szef MON zawiadamia prokuraturę

Maciej Deja (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz ©Joanna Urbaniec / Polska Press

Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją autorstwa dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Tomasza Piątka. W książce „Macierewicz i jego tajemnice” autor ujawnia siatkę powiązań między ministrem obrony narodowej, a rosyjskimi służbami i sołncewską mafią i jej głową, Siemionem Mogilewiczem. Wyjaśnień w tej sprawie żądają od ministra politycy PO.
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz ©Joanna Urbaniec / Polska Press

– Ta książka złożona jest z samych kłamstw – ocenił na sejmowym briefingu Michał Dworczyk, informując o złożeniu przez swojego przełożonego zawiadomienia do organów ścigania. Wiceszef MON wyraził nadzieję, że „prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej”.

Kilkadziesiąt minut wcześniej politycy PO wezwali szefa Antoniego Macierewicza, by wytłumaczył się z ujawnionymi w książce powiązań z byłymi współpracownikami SB oraz służb wywiadowczych Kremla.
– One budzą największy niepokój – ocenił rzecznik partii, Jan Grabiec, argumentując, że osoba, który ma dostęp do tajemnic państwowych i wojskowych – również dotyczących funkcjonowania Polski w NATO – powinna być poza wszelkim podejrzeniem o powiązania z gangsterami czy agentami obcych wywiadów. Poseł Marcin Kierwiński oczekuje, że premier Beata Szydło przynajmniej urlopuje szefa MON do czasu złożenia przez niego wyczerpujących wyjaśnień w tej sprawie.

CZYTAJ TAKŻE: Macierewicz: Badania przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze co najmniej rok

Jak informuje dystrybutor książki, jest ona wynikiem półtorarocznego śledztwa, 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, i 40 godzin rozmów z informatorami. Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak i pięć map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Mogilewiczem i Kremlem.


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama