Lotnisko chce mieć nowy pas, mieszkańcy protestują [WIDEO]

Lotnisko chce mieć nowy pas, mieszkańcy protestują [WIDEO]

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

„Po co latać nad głowami, skoro można nad polami” - to jedno z haseł, które skandowali mieszkańcy Szczyglic, Balic i Rząski. Protestowali na rondzie przed Kraków Airport przeciw budowie nowego pasa startowego w wariancie preferowanym przez władze portu lotniczego.
Lotnisko chce mieć nowy pas, mieszkańcy protestują [WIDEO]
1/44
przejdź do galerii

©Fot. Barbara Ciryt

Zobacz galerię
150 protestujących osób z transparentami, trąbkami i gwizdkami chodziło po chodnikach wokół ronda przy wjeździe na lotnisko. - Nie chcemy utrudnić życia kierowcom. To protest pokojowy, demonstracja - mówił Paweł Kołodziejczyk, przewodniczący zgromadzenia i sołtys Rząski.

Mieszkańcy zaznaczają, że władze portu pochopnie zrezygnowały z remontu istniejącego pasa, twierdząc, że to wymagałoby zamknięcia lotniska.
A ludzie wskazują, że takie inwestycje prowadzone były w innych portach. Tymczasem w Balicach ma powstać nowy pas, inwestor preferuje wariant północny z odchyleniem o prawie 5 proc. od istniejącego. Jest też drugi wariant centralny, odchylony o 17 proc. od istniejącego.

- Lotnisko chce skorzystać z wariantu najbardziej uciążliwego dla mieszkańców, pas startowy przesunąć na tereny gęsto zabudowane - ubolewała Joanna Mazur, mieszkanka Szczyglic.

Protestujący twierdzili, że najlepszym wyjściem byłaby budowa pasa w wariancie południowym. Wskazywali, że są tam puste pola i głośno mówili, że zapewne zaczną tam powstawać biurowce, biznesowe obiekty, więc port stara się chronić tamten teren, a samoloty postanowił puścić ludziom nad głowami. Dlatego mieszkańcy nawoływali: „Budujmy, lecz z rozumem” i „Więcej dialogu z mieszkańcami”.

Współorganizator protestu Piotr Bistroń zaznacza, że mieszkańcy zebrali 900 podpisów pod petycją. - Chcemy ją złożyć na ręce prezesa portu i rozmawiać o środowisku i uciążliwościach - zapowiedział.

Prezes portu Radosław Włoszek nie wyszedł do protestujących, wysłał rzeczniczkę Monikę Pabisek. Mieszkańcy wśród huku samolotów i gwizdów zarzucili jej, że przedstawiciele lotniska nie rozmawiają rzetelnie ze swoimi sąsiadami, tylko stosują „socjotechniczne metody informacyjne” i „czarny PR”.


Komentarze (36)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Calkowicie zlikwidowac te lotnisko.

Wiocha niech sobie buduje swoje. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Tam sami 500 plus odlatuja do Anglii za myciem garow i sprzataniem.
W gorach i kolo Myslenic jest duzo miejsca na jeden pas i niech leca w jasne pierony te wiesnioki.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Inny wariant

Krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Mieszkańcy Szczyglic i Liszek postulują inny wariant który pewnie przesunie ruch samolotów nad Mydlniki i będą protestować mieszkańcy Mydlnik - na zasadzie jak Kalemu ukraść krowę to źle, a jak...rozwiń całość

Mieszkańcy Szczyglic i Liszek postulują inny wariant który pewnie przesunie ruch samolotów nad Mydlniki i będą protestować mieszkańcy Mydlnik - na zasadzie jak Kalemu ukraść krowę to źle, a jak Kali ukraść krowę to dobrze. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
SKANDAL: kilkaset milionów na budowę, którą za kilka lat Zarząd MPL nazwie chybioną!!!

Sławoj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Proszę Państwa,
lotnisko zbuduje nowy pas i co się stanie za kilka lat: już inny zarząd z kolejnego politycznego nadania powie że poprzednicy się pomylili, bo nowy pas nie spełnia aktualnych norm....rozwiń całość

Proszę Państwa,
lotnisko zbuduje nowy pas i co się stanie za kilka lat: już inny zarząd z kolejnego politycznego nadania powie że poprzednicy się pomylili, bo nowy pas nie spełnia aktualnych norm. I że muszą wybudować nowy. W międzyczasie stawy w Rząsce i Szczyglicach (teren rekreacyjny i krajobrazowy) zostaną zasypane, bo skoro będą nad nimi latały samoloty to po co mokradła, skoro można tam wybudować np. centrum handlowe.
Myśli się dziś tylko krótkowzrocznie kategoriami własnego interesu, byle do końca kadencji i kolejnych wyborów. Tymczasem, podejmując tego typu decyzje powinno myśleć się o kolejnych pokoleniach.
A zdecydowana większość domów w tym miejscu stoi od kilku dziesięcioleci.
SKzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dlaczego protestujemy

protestujący (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

1. Do lotniskowych troli i pani rzecznik itp - mamy już dość Waszych kłamstw i dezinformacji
2. Do mieszkańców Krakowa – czujemy się takimi samymi Krakowianami jak Wy, różni nas tylko odległość od...rozwiń całość

1. Do lotniskowych troli i pani rzecznik itp - mamy już dość Waszych kłamstw i dezinformacji
2. Do mieszkańców Krakowa – czujemy się takimi samymi Krakowianami jak Wy, różni nas tylko odległość od centrum. Ponadto aby uniknąć głupich haseł parę informacji:
- nie chcemy odszkodowań
- lotnisko wie, że uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia obecnych planów nowej drogi startowej, a my takiej zmiany nie mieliśmy prawa przewidzieć, bo:
- pasy startowe na świecie się remontuje, a nie buduje nowe: Frankfurt czy Gdańsk, Wrocław a ostatnio Wilno by daleko nie szukać
- rozwój lotniska nie jest ani w 1% uwarunkowany nową drogą startową, a jeśli już to np. drogami dojazdowymi które jak każdy widzi są ogromnym problemem
- hałas jest większym zagrożeniem niż smog, jest przez cały rok
- rozwój lotniska to wcale nie nowy pas starty (bo i tak za krótki), a drogi dojazdowe, czy ktoś rozsądny zaprzeczy?
3. Do polityków, zarządzających lotniskiem i deweloperów – to Wasz interes jest tu reprezentowany i chodzi tu o setki mln złotych, dlatego tak zawzięcie i „na bogato” robicie PR za publiczne pieniądze.
Małopolski nie stać na nietrafione decyzje. Tylko południowy pas o długości 3200 m pozwoli na zachowanie standardów i jest on najmniej kolizyjny z otoczeniem !!!
4. Do 11 instytucji, które otrzymały od nas petycję w tej sprawie – tylko 2 odpowiedziały nie czując się na dziś odpowiedzialne za problem
5. Do polityków w Sejmie – wysłaliśmy do Was pisma, czekamy na reakcję
6. Do mediów – prosimy o rzetelne informowanie – wiele z nich aż miło się słucha czy czyta. Ale pozwolę sobie zauważyć, że wszystkie niemalże kończą się pustymi słowami pani rzecznik, które jakoby są święte i jedyne prawdziwe. Przykład – w wywiadzie z Onet p. rzecznik mówi, że byli informowani i ostrzegali pasażerów, w trakcie protestu z uśmiechem na ustach powiedziała, że prezesów nie ma bo nie wiedzieli o proteście
7. Do władz Kurii Krakowskiej – nie godzi się, aby instytucja pod szyldem św. Jana Pawła II tak oszukiwała społeczeństwo i kłamała ustami jej pracowników. To naprawdę nas BOLI.

Na proteście było nas mimo fatalnej pogody ok. 150-200 osób reprezentujących 900 mieszkańców, którzy podpisali petycję, a poszkodowany w przyszłości obszar to ponad 1200 domów !!!!
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Puknijcie sie w glowe

Rasowy hejter (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Jak chcecie juz blokowac to idzdcoe blokowac lotnisko tam lezy wasz problem a nie na obwodnicy. Kazdy ma prawo do swojego zdania, rozumie wasz bol, ale robcie burde tam gdzie sa winni a nie nie...rozwiń całość

Jak chcecie juz blokowac to idzdcoe blokowac lotnisko tam lezy wasz problem a nie na obwodnicy. Kazdy ma prawo do swojego zdania, rozumie wasz bol, ale robcie burde tam gdzie sa winni a nie nie winni obywatele ktorzy nie moga wrocic do zon, dzieci rodzicow.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawo

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Do protestujący :
Ad2
Jeżeli czujesz się krakowianinem to zastanów się co blokujesz ? To ja mam stać na ruczaju i blokować rozbudowę bloków czy tramwaju bo mam taki kaprys ?
Jak nie chcecie...rozwiń całość

Do protestujący :
Ad2
Jeżeli czujesz się krakowianinem to zastanów się co blokujesz ? To ja mam stać na ruczaju i blokować rozbudowę bloków czy tramwaju bo mam taki kaprys ?
Jak nie chcecie odszkodowań skoro wypowiadacie się ze żądacie już odszkodowan? Jak porównuje Wilno to zobacz sobie jaka była tam nawierzchnia !!!!! Nie była betonowa tylko asfaltowa !!! Nie trzeba było zmieniać podsypki i prostować mówiąc kolokwialnie pasa !!! Nie macie pojęcia co porównujecie ! W Balicach jest stary pofalowany pas betonowy raz jeszcze napisze betonowy ale podobno macie tam ekspertów !? Niestety ale rozwój lotniska jest uwarunkowany nowa droga startowa ! Porównujesz Frankfurt to tam bez dróg startowych nie byłoby rozwój proste. Hałas jest większym zagrożeniem niż smog ? Żartujesz czy naprawdę nie wiesz co to jest smog ? I ile osób ma problemy z oddychaniem i po co się mówi do kobiet w ciąży i starszych nie wychodź z domu jak duży smog. Na dzień dzisiejszy droga startowa 2550m wystarczy operować do Chicago ? Za krótka ? 787 daje radę , coraz nowasze samoloty wyposażone w ekonomiczniejsze silniki a320neo ,737max które operują z krótszych pasów , i maja mniejsza emisje hałasu niż twoja suszarka do włosów , przy rozsiadamy założenie wystarczy 3000m drogi startowej, nie szukać dalego lotnisko Manchester ma drogę 2800 i operuje na cały świat wiec to co piszesz to bujda na resorach, co z kuria ?? Co ma do tego kuria ? Dzisiaj protestujecie klniecie a później do kościoła i do kurii ? To powiem od siebie reprezentujecie 900 mieszkańców którzy w 2/3 stanowią wasz PR dajecie im właśnie do podpisania petycje w których piszecie właśnie takie brednie a oni nawet nie maja pojęcia co podpisują tak jak wy nie macie pojęcia co mówicie o wariantach pasów.. a wykup tam gruntów przesiedlenie mieszkańców ? Przezuciacie na innych bo wy chcecie mieć spokój żeby blokować rozwój prawdziwi bohaterowie naprawdę brawo dla was . To właśnie wy wciskanie kit tym ludzia z wiosek babcia podsuwacie petycje , opowiadacie bajki ze wam LHR zrobią nad głowa zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Idiotów nie sieją - rodzą się sami!

Ten protest do dowód na powyższe! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

Przecież wiedzieli gdzie kupują działki w jakim sąsiedztwie!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Głupoty gadasz

T (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Domy stały tam od czasów, gdy nikt o żadnym lotnisku w tym miejscu nawet nie mówił.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
protest

protestująca sąsiadka lotniska (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Byłam na wczorajszym proteście, a teraz z niedowierzaniem czytam zjadliwe komentarze ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą, a nie są w stanie odmówić sobie bezkarnego, bo anonimowego...rozwiń całość

Byłam na wczorajszym proteście, a teraz z niedowierzaniem czytam zjadliwe komentarze ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą, a nie są w stanie odmówić sobie bezkarnego, bo anonimowego obrażania protestujacych mieszkańców tych okolic - "nowobogaccy", " Janusze", "wystawiają łapy po odszkodowanie". .. Ludzie, skąd w was tyle bezinteresownego jadu? A może to komentarze z lotniska?
Gdy kupowaliśmy działki w Rząsce i Szczyglicach to one absolutnie nie były były tanie, ale decydowaliśmy się na nie, bo nasze działki są piękne, widokowe, a jednocześnie zlokalizowane w bliższej odległości od centrum Krakowa niż wiele dzielnic leżących w jego obrębie administracyjnym... Mamy widok na stawy, las Wolski, krakowskie Kopce, a z wielu działek widać Wawel. .. Popijanie porannej kawy na tarasie i podziwianie takiego widoku jest bezcenne!
Zbudowaliśmy tu swoje domy, aby wyprowadzić się z gwarnego centrum Krakowa i żyć spokojnie na łonie natury.. Owszem mogliśmy się spodziewać, że lotnisko w perspektywie będzie się rozbudowywać, ale nikt nie mógł przypuszczać, że nowy pas zostanie zbudowany pod zupełnie innym kątem i tzw. korytarz powietrzny zostanie przekierowany bezpośrednio nad nasze domy! Przez te wszystkie lata, mimo bliskości lotniska była to cicha okolica - budził nas śpiew ptaków i żabie koncerty z pobliskich stawów...
Nowy pas startowy może być zbudowany bezpośrednio obok istniejącego i z zachowaniem tego samego kąta. Możliwa jest także realizacja tzw. wariantu południowego, bo tam nie ma zabudowy mieszkaniowej. Dlaczego lotnisko ignoruje sąsiadów i jest gotowe zniszczyć nasz spokój? Przekierowanie ruchu nad domy mieszkańców Rząski i Szczyglic ma podłoże finansowe, bo w ten sposób możliwe będzie odblokowanie terenów nad którymi obecnie przebiega korytarz i sprzedaż działek pod budowę kolejnego tzw. parku technologicznego. A więc kolejne zagraniczne korporacje, kasa, zysk! Dla władz lotniska nie liczy się degradacja środowiska ani mieszkańcy tych pięknych miejscowości! Tymczasem sytuacja jest naprawdę dramatyczna, bo zmiana pasa o 4% w stosunku do obecnego, realnie spowoduje w naszej okolicy przybliżenie korytarza powietrznego o połowę względem obecnej odległości!!! To nie tylko hałas, ale i realne niebezpieczeństwo! Powtórzę zatem hasło z naszego pierwszego, ale nie ostatniego protestu: "PO CO LATAĆ NAD DOMAMI, KIEDY MOŻNA NAD POLAMI" i "HAŁAS ZABIJA"!!!
Na marginesie wspomnę, że nie musieliśmy wcale trudzić się, by zablokować ruch przy lotnisku i w ten sposób zwrócić uwagę na nasz protest. Korki wokół lotniska są stale tak wielkie, że sami mieliśmy problem, by na czas stawić się w miejscu zbiórki, bo ... utknęliśmy w korku, mimo że jechaliśmy na protest autokarem, a nie kilkudziesięcioma samochodami osobowymi. Po co rozbudowywać lotnisko, do którego bezproblemowy dojazd juz w tej chwili jest niemożliwy... Stop wybujałym ambicjom prezesa lotniska, który nawet nie miał odwagi spotkać się z protestującymi i wysłał w zastępstwie jakieś dziewczę, którego w ogóle nie było słychać...
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ODP

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Współczuje Pani No ale jednak nadmieniła Pani ze wybudowaliście się w okolicy lotniska i ze spodziewaliście się ze może być rozbudowa , dlatego nie rozumiem takich protestów skoro buduje się...rozwiń całość

Współczuje Pani No ale jednak nadmieniła Pani ze wybudowaliście się w okolicy lotniska i ze spodziewaliście się ze może być rozbudowa , dlatego nie rozumiem takich protestów skoro buduje się niedaleko lotniska to biorę to pod uwagę , w takich kwestiach zawsze komuś będzie krzywda. Szkoda ze nikt nie bierze pod uwagę strefy buforowej lotniska zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
protestująca sąsiadka

nie protestująca (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Pisze Pani o zjadliwych komentarzach, itd. tymczasem sama Pani grzecznością nie grzeszy nazywając rzecznika portu cytuję :" jakieś dziewczę" i jeszcze jedno trzeba było nie wrzeszczeć, trąbić i...rozwiń całość

Pisze Pani o zjadliwych komentarzach, itd. tymczasem sama Pani grzecznością nie grzeszy nazywając rzecznika portu cytuję :" jakieś dziewczę" i jeszcze jedno trzeba było nie wrzeszczeć, trąbić i gwizdać to byście Państwo wszystko słyszeli. Na pocieszenie dodam że nagranie znajduje się obok. Jak Pani ochłonie, polecam.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Remont i rozbudowa istniejacego pasa a ni budowa nowego

Krakowianin z Rząski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Mieszkańcy chcą remontu dotychczasowego pasa co da taki sam efekt ( rozwój lotniska) - jak budowa nowego pasa. Remont dotychczasowego pasa nie powoduje jednak dewastacji środowiska ( przyrody,...rozwiń całość

Mieszkańcy chcą remontu dotychczasowego pasa co da taki sam efekt ( rozwój lotniska) - jak budowa nowego pasa. Remont dotychczasowego pasa nie powoduje jednak dewastacji środowiska ( przyrody, mieszkańców itd.) - co z kolei zapewnia budowa nowego. Czyli mieszkańcom chodzi o osiągnięcie tego samego efektu ale innymi tj. bardziej uzasadnionymi społecznie i ekonomicznie środkami. Odszodowania mieszkańcy i tak nie odstaną - bo nie ma na odszkodowania środków lotnisko -co wytknął biegły badający finanse lotniska ( raport dostępny w internecie)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Protest

Szczyglice (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

Mieszkańcy nie są przeciwni rozbudowie lotniska, są przeciwni przekierowywaniu ruchu samolotów nad ich domy. Można rozbudowywać lotnisko w ramach istniejącego pasa lub prowadzić inwestycję na...rozwiń całość

Mieszkańcy nie są przeciwni rozbudowie lotniska, są przeciwni przekierowywaniu ruchu samolotów nad ich domy. Można rozbudowywać lotnisko w ramach istniejącego pasa lub prowadzić inwestycję na terenach, które przed kilkunastu laty były przewidziane do tego celu, czyli " wariant południowy".
Kto ma interes w tym, żeby nagle zmieniać decyzję. Kto zarobi na działkach które są pod obecną trasa przelotu samolotów. I pytanie dla czego lotnisko popiera czyjeś prywatne interesy.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

Dx (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Pieniądze ;) Już Pan Gadowski w swoich filmach wspominał o przekrętach przy obsadzaniu stanowisk Lotniska Balice. Mam wrażenie że tutaj dialog z...rozwiń całość

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Pieniądze ;) Już Pan Gadowski w swoich filmach wspominał o przekrętach przy obsadzaniu stanowisk Lotniska Balice. Mam wrażenie że tutaj dialog z mieszkańcami po prostu nie wchodzi w grę, i to jest smutne. Nikt nie ma odwagi jasno powiedzieć co i dlaczego. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
TO skandal

MR (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

Udziałowcy Spółki Lotnisko Balice chcą realizować zyski kosztem zdrowia mieszkańców, wartości okolicznych nieruchomości. Jeżeli już lotnisko ma się rozwijać to proszę wyemitować nieodpłatne...rozwiń całość

Udziałowcy Spółki Lotnisko Balice chcą realizować zyski kosztem zdrowia mieszkańców, wartości okolicznych nieruchomości. Jeżeli już lotnisko ma się rozwijać to proszę wyemitować nieodpłatne akcje/udziały dla mieszkańców którzy będą znosić uciążliwości i ponosić koszty zdrowotne zwiększenia zysków dla właścicieli spółki . zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lotnisko

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

Jakiego zdrowia ? Przecież lotnisko cywilne jest od 64r , było wiadomo ze jeżeli jest lotnisko to napewno będą samoloty , nikt wtedy nie przypuszczał ze będzie aż tak duże. To mieszkańcy ruczaju...rozwiń całość

Jakiego zdrowia ? Przecież lotnisko cywilne jest od 64r , było wiadomo ze jeżeli jest lotnisko to napewno będą samoloty , nikt wtedy nie przypuszczał ze będzie aż tak duże. To mieszkańcy ruczaju maja zadać od Krakowa zadość uczynienia za to ze tramwaje się tłuką , już nie wspomnę o drodze ? Przecież to logiczne ze gospodarka się rozrasta i inwestycje się pojawiają coraz to większe , proponuje żeby Lotniko zwolniło tych którzy właśnie są z tych burackich wiosek , bo to lotnisko daje im zatrudnienie w większości , albo chcecie mieć miejsca pracy i rozwijać gospodarkę , albo nic. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie obrażaj innych

byłem tam (gość)

Zgłoś naruszenie treści

z tej burackiej miejscowości - Morawica jak Pan nazywa nie było na proteście nikogo, bo się boją zwolnień z pracy. Tak są zastraszeni. A wariant południowy uwolnił by ich na zawsze od hałasu.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zaorać buraków

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

Jebane dzikusy , na filmie i zdjęciach widać ze 70% to dzień starsi , Nie mają pojęcia o coś chodzi... i ten bałwana co drze morde , postaw się baranie za Tą Pania co próbuje powiedziec...rozwiń całość

Jebane dzikusy , na filmie i zdjęciach widać ze 70% to dzień starsi , Nie mają pojęcia o coś chodzi... i ten bałwana co drze morde , postaw się baranie za Tą Pania co próbuje powiedziec zdanie...banda dzikusow.... słowo debila u” nas tez sa eksperci” chyba Ci pod monopolowym :D zaorać zaorać raz jeszcze zaorać i posadzić buraki zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

Dx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

A oprócz wulgaryzmów ma Pan coś na poparcie swoich "słów"? Bo nic konkretnego Pan nie powiedział oprócz obrażania pewnej części społeczeństwa. Mam nadzieję że stać Pana na trochę więcej kultury...rozwiń całość

A oprócz wulgaryzmów ma Pan coś na poparcie swoich "słów"? Bo nic konkretnego Pan nie powiedział oprócz obrażania pewnej części społeczeństwa. Mam nadzieję że stać Pana na trochę więcej kultury zarówno na forum jak i w życiu prywatnym bo aktualnie to Pan tutaj wychodzi na "eksperta spod monopolowego" :) zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ds

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

No niestety nie można inaczej nazwać ludzi którzy wychodzą blokować drogę komunikacyjna między lotniskiem zabierzowem kryspinowem itp, To jak inaczej nazwiesz tych którzy krzyczą na tym filmie...rozwiń całość

No niestety nie można inaczej nazwać ludzi którzy wychodzą blokować drogę komunikacyjna między lotniskiem zabierzowem kryspinowem itp, To jak inaczej nazwiesz tych którzy krzyczą na tym filmie samolot samolot.... kobieta próbuje odp na pytanie a drze tam mordę jakiś menel , jakbyście mieli pojęcie i tych swoich ekspertów tylko nie takich jak Macierewicz ma , to byście wiedzieli ze nowa DS w odchyleniu o 4% od obecnej zmieni ścieżkę podejścia , czy zostanie stara droga wyremontował to i tak jakiś tam hałas będzie ? Zdjęcie sobie sprawę z tego ze infrastruktura się rozwija ? Dajecie przykłady ze inne lotniska mogą budować DS ale tutaj trzeba zrobić od nowa , po pierwsze stara jest betonowa nie asfaltowa po drugie UE ma konkretne wskazania ze DS ( droga startowa ) nie może być nierówna taka jak jest w Balicach!! Dlatego jest pilna potrzeba Ponad to jeżeli lotnisko zostanie zamknięte na prawie rok przy przebudowie istniejącej drogi startowej to właśnie okoliczni mieszkańcy którzy maja dochód chociażby z parkingów itp obija wam ryje , bo stracą zarobki i nie tylko oni . Mierutum inaczej takiego zachowania nie da się skomentować jak buraki i eksperci z monopolowego zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo