Libiąż. Nowy dyrektor „Janiny” dostał „strategiczny cel”

Libiąż. Nowy dyrektor „Janiny” dostał „strategiczny cel”

Zdjęcie autora materiału
Sławomir Bromboszcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Libiąż. Nowy dyrektor „Janiny” dostał „strategiczny cel”

©Sławomir Bromboszcz

51-letni Marek Okoń został dyrektorem Zakładu Górniczego „Janina” w Libiążu. Zastąpił na tym stanowisku Witolda Kasperkiewicza.
Libiąż. Nowy dyrektor „Janiny” dostał „strategiczny cel”

©Sławomir Bromboszcz

Marek Okoń to absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pracował m.in. w KWK „Bolesław Śmiały” i KWK „Wujek”. Tam przechodził kolejne szczeble górniczej kariery od nadgórnika do głównego inżyniera górniczego. Ostatnio był dyrektorem technicznym i naczelnym inżynierem w KWK „Murcki-Staszic” w Katowicach.

- Posiada gruntowne przygotowanie zawodowe oraz dobre rozeznanie w zakresie kierunków rozwoju górnictwa - podkreśla Dorota Połedniok z biura prasowego Tauronu.


Zmiana na stanowisku dyrektora kopalni w Libiążu wynika z „polityki kadrowej grupy”. Nowy dyrektor ma za zadanie dokończyć strategiczny projekt, czyli pogłębienie kopalni do poziomu 800 m.

Pogłębiony ma być szyb Janina VI. Na dole planowane są nowe wyrobiska.

Obecnie dopiero wykonywane są prace zmierzające do budowy infrastruktury powierzchniowej pogłębianego szybu oraz modernizacja zakładu przeróbki węgla i miejsca do jego składowania. Dzięki tej inwestycji kopalnia będzie mogła fedrować przez kolejne 60 lat.

ZK „Janina” to największy pracodawca w rejonie. Aktualnie zatrudnia około 2,3 tys. pracowników.


WIDEO: Barometr Bartusia - dr Marek Benio - (odc. 3)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POprzenie komunistyczne macki?

  Jerzy Duda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  KWK Janina ma doskonałych inzynierow i pracowników bardzo długim doświadczeniem pracy rodowitych mieszkancow Miasta Libiaz wystarczy wybrać Kadydata na dyrektora i w referendum zakładowym wybrać...rozwiń całość

  KWK Janina ma doskonałych inzynierow i pracowników bardzo długim doświadczeniem pracy rodowitych mieszkancow Miasta Libiaz wystarczy wybrać Kadydata na dyrektora i w referendum zakładowym wybrać na miejscu. Najwyzszy czas aby POprzednie komunistyczni experci za 10-dyche zostali politycznie usunieci z rozwoju miasta Libiaz. Jerzy Duda Lbiaz Malopolska Polska.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CO ZA BREDNIE

  emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Strategiczny CEL mógł otrzymać do wykonania ale oczywiste jest ,że go nie wykona jeżeli nie otrzyma na ten cel wielkiego wora pieniędzy !!!!!!!!!! A dla autora artykułu to szyb JANINA VI jest...rozwiń całość

  Strategiczny CEL mógł otrzymać do wykonania ale oczywiste jest ,że go nie wykona jeżeli nie otrzyma na ten cel wielkiego wora pieniędzy !!!!!!!!!! A dla autora artykułu to szyb JANINA VI jest pogłębiony do poz 800, teraz trzeba go wyposażyć w całą infrastrukturę na powierzchni i na dole zaczynając rozjechania i zazbrojenia podszybi aby ludziska mogli w normalny cywilizowany sposób dotrzeć na miejsce pracy !!!!!!!!!!!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Transfer

  kazuje (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Do Taurona Wydobycie ktoś ściąga fachowców z Katowickiego Holdingu Weglowego ,który doprowadzili do upadku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....

  Liban (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  ZK zakład karny? czy ZG

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo