Libiąż. Nowe atrakcje jeszcze w te wakacje?

Libiąż. Nowe atrakcje jeszcze w te wakacje?

Zdjęcie autora materiału
Sławomir Bromboszcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Libiąż. Nowe atrakcje jeszcze w te wakacje?

©UM Libiąż

Przedłuża się termin zakończenia prac związanych modernizacją otwartego basenu w Libiążu, gdzie powstaje wodny plac zabaw dla dzieci.
Libiąż. Nowe atrakcje jeszcze w te wakacje?

©UM Libiąż

Początkowo jeszcze przed wakacjami dzieci miały korzystać z nowych atrakcji na libiąskim basenie. W miejscu, gdzie dotychczas był brodzik, miał stanąć wodny plac zabaw z wieloma urządzeniami.

Zakończenie inwestycji ciągle się przedłuża, bo w trakcie prac budowlanych w miejscu posadowienia fundamentów budynku stacji uzdatniania wody natrafiono na niezinwentaryzowaną i nienaniesioną na mapy geodezyjne nieszczelną kanalizację.
Aby bezpiecznie posadowić tam budynek, konieczne było dokonanie wymiany nieszczelnego odcinka kanalizacji. Robót tych nie można było przewidzieć na etapie projektowania i wykonywania badań geologicznych terenu.

Wodny plac zabaw będzie dostępny dopiero po zakończeniu robót budowlanych oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu. Prawdopodobnie uda się to pod koniec sierpnia. Gmina zamierza wobec wykonawcy zastosować kary umowne wynikające z niedotrzymania terminu zakończenia realizacji inwestycji. Remont basenu kosztował około miliona złotych.

Z pozostałej części kąpieliska można korzystać bez przeszkód.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 13

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama