Łatwo o pracę po Politechnice

Łatwo o pracę po Politechnice

Agnieszka Maj

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Łatwo o pracę po Politechnice
Prawie 90 procent absolwentów Politechniki Krakowskiej z rocznika 2016 znalazło pracę najpóźniej pół roku po studiach magisterskich - wynika z nowego badania Biura Karier PK.
Łatwo o pracę po Politechnice
Zdecydowana większość badanych została zatrudniona jeszcze przed obroną pracy magisterskiej (ponad 65 proc.) lub najpóźniej do trzech miesięcy po niej. Najczęściej wymieniane branże, w których pracują magistrowie inżynierowie po PK to: budownictwo, architektura, mechaniczna, usługi informatyczne, inżynieria środowiska, energetyka, transport i logistyka, chemia.

Ankietowani już podczas studiów łączyli naukę ze zdobywaniem doświadczeń zawodowych.
87 proc. uczestniczyło w praktykach i stażach, a prawie 30 proc. podejmowało pracę związaną z kierunkiem kształcenia. Zauważalny jest także rosnący trend w wyborach zawodowych absolwentów studiów I stopnia - z roku na rok zwiększa się odsetek tych, którzy nie decydują się na dalszą naukę.

Po studiach własną firmę prowadzi co 12. badany. Trzy czwarte pracuje w województwie małopolskim (w tym ponad połowa w Krakowie), a pozostali najczęściej w województwach: mazowieckim, śląskim i podkarpackim. Niespełna 3 proc. wyjechało do pracy za granicę - głównie do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Średnie miesięczne zarobki badanych mieszczą się w przedziale 3-3,5 tys. zł brutto. Badanie losów absolwentów Politechniki Krakowskiej przeprowadziło Biuro Karier Politechniki Krakowskiej za pomocą ankiety elektronicznej na próbie 1333 osób.


Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przejściowo

  lucjan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Niby łatwo a niby trudno. Robię póki co w media expercie tak przejściowo, ale podejrzewam że w ciągu miesiąca coś znajdę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fin

  pozko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ME na chwilę jest dobre. Też miałem przyjemnoć i dzięki temu zachowałem ciągłość finansową.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  q

  e (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  "prawie 90 procent absolwentów Politechniki Krakowskiej z rocznika 2016 znalazło pracę najpóźniej pół roku po studiach magisterskich "... ZAPEWNE WIĘKSZOŚĆ Z NICH NIE W ZAWODZIE :(

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama