Kurtyny wodne chłodzą bryzą w upalne dni

Kurtyny wodne chłodzą bryzą w upalne dni

(BCA)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Kurtyny wodne chłodzą bryzą w upalne dni

©Dariusz Bloch

Upał. W podkrakowskich gminach uruchomiono kurtyny wodne, które pomagają mieszkańcom przetrwać upalne dni. Bramki lub węże strażackie ustawiane są tak, żeby tryskała wodna mgiełka. Pojawiają się w centrach gmin, na rynkach i placach zabaw
Kurtyny wodne chłodzą bryzą w upalne dni

©Dariusz Bloch

Kurtyny uruchamiają straże pożarne lub zakłady wodociągowe. Mgiełka dla ochłody pojawia się podczas zabaw, festynów, pikników np. na Rynku w Krzeszowicach. Dzieci oblegają ją natychmiast. Zdarza się, że do zabawy przy kurtynie wybierają się jak na plażę - w strojach kąpielowych.

Najwięcej kurtyn wodnych jest w gminie Zielonki. Ustawiło je Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Instalacje uruchomiono w: Bibicach (na placu zabaw przy ul.
Spacerowej), Brzozówce (na terenie kompleksu sportowego), Owczarach (w centrum na placu zabaw), Zielonkach w trzech miejscach (przed urzędem gminy, w parku wiejskim i na placu zabaw przy ul. Lawendowej).

- Ostatnio uruchomiliśmy kurtynę w Korzkwi przy bazie ZHP, gdzie na kolonii przebywa około stu dzieci. A kolejną planujemy ustawić przy centrum kultury i hali w Zielonkach - mówi Łukasz Rudzki, prezes PUK w Zielonkach. Zaznacza, że mgiełkę trzeba uruchomić przyciskiem, a potem automatyczny zawór ją wyłącza.

Zobacz także: Woda może być zdradliwa. Oto dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach

Źródło:Agencja TVNCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama