Kto powalczy o tytuł Lidera Przedsiębiorczości?

Kto powalczy o tytuł Lidera Przedsiębiorczości?

Tomasz Kolowca

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Raciechowicka „Przystań” w ubiegłym roku została wyróżniona

Raciechowicka „Przystań” w ubiegłym roku została wyróżniona ©Tomasz Kolowca

Powiat myślenicki. Startuje kolejna edycja konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2017. W ubiegłych latach miejsca w czołówce zajmowały spółdzielnie z powiatu myślenickiego
Raciechowicka „Przystań” w ubiegłym roku została wyróżniona

Raciechowicka „Przystań” w ubiegłym roku została wyróżniona ©Tomasz Kolowca

Konkurs organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Termin składania propozycji to 4 września. Aplikacje można zgłaszać w czterech kategoriach. W głównej, czyli w wyścigu o tytuł lidera, mogą rywalizować organizacje pozarządowe oraz kościelne jednostki organizacyjne, które prowadzą działalność gospodarczą, a także spółdzielnie i spółki, które prowadzą działalność w celach społecznych.


W tej kategorii w ubiegłym roku Spółdzielnia Socjalna „Przystań” z Raciechowic otrzymała wyróżnienie za „twórcze połączenie działalności ekonomicznej i celów społecznych oraz czynną obecność w życiu społecznym i otwartość na współpracę z lokalnymi partnerami”.

Druga kategoria dotyczy jednostki samorządu, która wspiera rozwój ekonomii społecznej. Trzecia to przedsiębiorcy wspierający rozwój ekonomii społecznej, a czwarta - nagroda publiczności. Laureaci, oprócz nagrody pieniężnej wręczanej podczas jesiennej gali, dostają możliwość posługiwania się tytułem Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej.

Spółdzielnie sukcesu

Spółdzielnie w regionie myślenickim w ostatnich latach nieźle radziły sobie w tych konkursach. Raciechowicka „Przystań” - podobnie jak wiele innych takich organizacji - powstała w momencie, gdy pracownicy byli zwalniani z dotychczasowych etatów. Z czasem rozwinęła działalność i oprócz przygotowywania posiłków, co było i jest główną gałęzią działalności, prowadzi również pensjonat w Kwapince. Kilka lat temu laureatem została również Spółdzielnia Socjalna „PRIMA” z Pcimia.

Zobacz także: Woda może być zdradliwa. Oto dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach

Źródło:Agencja TVN

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama