Krakowianin pierwszy na Widnicy

Aleksander Gąciarz
Na trasie najszybsza z kobiet Magdalena Nocoń
Na trasie najszybsza z kobiet Magdalena Nocoń Katarzyna Wiśniewska
Mirosław Sólnica został zwycięzcą tegorocznej, ósmej edycji zawodów rowerowych w jeździe indywidualnej na czas “Puchar Widnica”. Liczącą 1200 metrów trasę, prowadzącą pod najwyższe wzniesienie okolic Miechowa, pokonał w czasie 3 minuty 19 sekund 37 setnych.

W zawodach wzięły udział 34 osoby. Ze stratą siedmiu sekund do zwycięzcy finiszował Paweł Chrząszcz, trzecie miejsce zajął Dominik Kłóś. Rywalizowano w sumie w ośmiu kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami poszczególnych zostali: Magdalena Nocoń i Agnieszka Kerth wśród pań oraz Kuba Bętkowski, Dominik Kłóś, Paweł Chrząszcz, Mirosław Sólnica, Jerzy Rosa i Jan Bogacz wśród panów. Wśród członków Miechowskiej Sekcji Rowerowej na uwagę zasługuje bardzo dobry czas przejazdu zwycięzcy tej klasyfikacji Piotra Knapika. Wynik 3 minuty 52 sekundy był szóstym rezultatem dnia. Wśród dziewcząt najszybsza była Paulina Błaut.

W ośmioletniej historii zawodów startowało łącznie 155 osób, którzy przynajmniej raz wjechali na szczyt. Tylko 37 z nich udało się złamać barierę 4 minut. Rekord przejazdu należy do Piotra Tomany, który uzyskał w 2016 roku czas: 3 minuty 1 sekunda 81 setnych.

Zawody przygotowała i przeprowadziła Miechowska Sekcja Rowerowa działająca na co dzień przy CKiS w Miechowie, gdzie zlokalizowano bazę zawodów. Sędziowali: Marcin Durman, Kamil Wieczorek i Adam Czekaj. Pieczę nad Biurem Zawodów sprawowała Magdalena Durman. Fundatorem pucharów oraz pamiątkowych dyplomów było Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Materiał oryginalny: Krakowianin pierwszy na Widnicy - Dziennik Polski