Krakowianie murem za zielenią przy Karmelickiej

Krakowianie murem za zielenią przy Karmelickiej

Zdjęcie autora materiału
Małgorzata Mrowiec

Dziennik Polski 24

Mieszkańcy Krakowa jednoznacznie przedstawili swoją opinię: chcą, aby była tu zieleń

Mieszkańcy Krakowa jednoznacznie przedstawili swoją opinię: chcą, aby była tu zieleń ©Anna Kaczmarz

Aktywiści, oprócz petycji w internecie, urządzili kilkanaście ulicznych zbiórek podpisów pod zielonymi postulatami do planu miejscowego. Teraz szykują debatę o przestrzeni miejskiej.
Mieszkańcy Krakowa jednoznacznie przedstawili swoją opinię: chcą, aby była tu zieleń

Mieszkańcy Krakowa jednoznacznie przedstawili swoją opinię: chcą, aby była tu zieleń ©Anna Kaczmarz

Cztery tysiące osób podpisały się pod petycją „3 x Tak dla zieleni w rejonie Rajskiej”. Pośród popierających powiększenie tutaj terenów zielonych znaleźli się m.in. wybitny kardiochirurg prof. Jerzy Sadowski, aktor Tomasz Schimscheiner oraz gospodarz programów kulinarnych Robert Makłowicz.

Wczoraj zebrane w petycji postulaty - wraz z podpisami - zostały złożone w Urzędzie Miasta jako uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. Petycję przygotowali aktywiści miejscy.

- Jestem bardzo zbudowany tym, że w tak krótkim czasie, praktycznie w osiem dni, podpisało się pod nią tylu mieszkańców. Jest to petycja ciesząca się największą popularnością pośród setek innych zamieszczonych na stronie petycjeonline.com - mówił jeden z aktywistów, Łukasz Maślona ze Stowarzyszenia„Funkcja Miasto”.

Pozostało jeszcze 75% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Jakim MUREM?!
  BZDURA. Krakowianie chcą szybko i sprawnie i wygodnie poruszać się po Krakowie więc i PARKING jest dla nich mile widziany. Nie wiem kto ciśnie takie postulaty jak park, między...rozwiń całość

  Jakim MUREM?!
  BZDURA. Krakowianie chcą szybko i sprawnie i wygodnie poruszać się po Krakowie więc i PARKING jest dla nich mile widziany. Nie wiem kto ciśnie takie postulaty jak park, między kamienicami i w dodatku w niewielkiej odległości od Plant - sporego parku.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Parking !!!!

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

  W tej okolicy nie ma gdzie parkować, lewacka durnota, ciemnota tęczowych aktywistów panoszących się w tym mieście, i matolstwo urzędników = katastrofa.
  Lewactwo to rak w UE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Obłuda i kłamstwo

  asm. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Proszę państwa. Powinno być tak:
  Powinien wyjść przedstawiciel UMK i powiedzieć -" Działka przy ul. Karmelickiej pozostanie pusta i niezabudowana bo tam przebiega korytarz pod przyszły tunel...rozwiń całość

  Proszę państwa. Powinno być tak:
  Powinien wyjść przedstawiciel UMK i powiedzieć -" Działka przy ul. Karmelickiej pozostanie pusta i niezabudowana bo tam przebiega korytarz pod przyszły tunel metra.
  Miejsce to jest jest rezerwą terenu dla przyszłej stacji metra i korytarza metra, przebiegającego w prostej linii od Dworca Głównego do AGH, stamtąd tarcze mogą też zacząć drążyć tunel, wiec ten pusty plac jest niezbędny dla zlokalizowania zaplecza budowy".
  Teraz - jezeli NIKT z UMK i władz Krakowa nie wydał takiego komunikatu, mało tego, jeżeli w sobotnim wydaniu DP czytam wypowiedź jednej Pani Profesor zza oceanu, że miasto powinno mieć puste rezerwy terenu, choćby pod linie metra, a nie słyszy się tego z ust przedstawiciela władz Krakowa, to jest podstawa twierdzić , że władze Krakowa albo nad niczym już nie panują w tym mieście, albo ściemniają w kwestii budowy tunelu metra. Czas najwyższy na zmianę w fotelu Prezydenta Krakowa w takim razie.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Koterbo - niech już pani nic nie mówi

  karmelita (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  proszę sobie zabetonować własne podwórko, Kraków jest nasz - na swoim stanowisku jest pani tu tylko na chwilę, a ta chwila w pani przypadku jest i tak za długo.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama