Kraków zagrał w filmie

Kraków zagrał w filmie

Paweł Gzyl

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Kraków zagrał w filmie
Dzisiaj wieczorem w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbędzie się uroczysta premiera filmu „Ach, śpij kochanie” zrealizowanego pod Wawelem.
Kraków zagrał w filmie
Psychologiczny thriller oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada historię śledztwa w sprawie seryjnego mordercy kobiet, który grasował na terenie Krakowa w połowie lat 50.

Głównym bohaterem obrazu jest Władysław Mazurkiewicz - przystojny, elegancki, pełen uroku playboy, który żyje pod Wawelem i bezkarnie popełnia kolejne morderstwa. Z zagadką tych zbrodni musi zmierzyć się młody, oddany komunistycznemu systemowi milicjant - Karski. Pod wpływem prowadzonego śledztwa, które rozwija się w zaskakujący sposób, rewiduje on jednak swoje poglądy. Czy uda mu się doprowadzić zbrodniarza na szubienicę?

- 34 dni zdjęciowe do filmu realizowane były w Krakowie i Małopolsce. Muzea, starodawne kamienice, międzywojenne wille, a także nowohuckie plenery - to tylko niektóre z lokalizacji, które będziemy mogli zobaczyć w filmie. Kraków pełni tu rolę kolejnego bohatera, służąc jako tło rozwiązania tajemnicy - wyjaśnia Edyta Nowak z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest współproducentem obrazu.

W filmie zagrała plejada gwiazd rodzimego kina. Kilka z nich zobaczymy dziś wieczorem na czerwonym dywanie w Kijów.Centrum. Będą to: Andrzej Chyra i Tomasz Suchardt (odtwarzający główne role) oraz Bogusław Linda i Andrzej Grabowski.

WIDEO: Barometr Bartusia - mały ZUS - (odc. 4)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo