Kraków. Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego...

Kraków. Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę
Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu, którego zatrzymał jadący na służbę policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza nie doszło do tragedii. Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Kraków. Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę
6 października br. około godz. 13.00 jadący na służbę policjant, zauważył, że w rejonie Ronda Czyżyńskiego kierujący samochodem marki Peugeot wykonuje niebezpieczne manewry.

Mężczyzna notorycznie zjeżdżał na pas przyległy, zajeżdżał drogę innym pojazdom oraz gwałtownie hamował. Zachowanie kierującego było na tyle niepokojące, że funkcjonariusz zaczął podejrzewać, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu.
Styl jazdy kierowcy Peugeota stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego też policjant poinformował o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego ruchu drogowego KMP w Krakowie a sam natychmiast przystąpił do działania.

Kiedy funkcjonariusz podjechał swoim samochodem do Peugeota zauważył, że mężczyzna kurczowo trzyma kierownicę oraz kołysze się w przód i tył. W chwili kiedy kierowca Peugeota zatrzymał się na czerwonym świetle w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II oraz ul. Klasztornej, policjant wybiegł ze swojego samochodu, podbiegł do samochodu sprawcy, przez boczna szybę okazał mu legitymacje służbową oraz nakazał odsunięcie szyby, wyłączenie silnika i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki.

Ponieważ kierujący Peugeotem nie zareagował na polecenia policjanta i nie wykonał jego poleceń funkcjonariusz sam wyłączył silnik samochodu, zabezpieczył kluczyki i razem z niefrasobliwym kierowcą zaczekał na przyjazd patrolu Policji. Kiedy patrol dotarł na miejsce kierowca Peugeota został poddany badaniu trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach mężczyzny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 19

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo