Kraków. Narkotyki w Bieżanowie

Kraków. Narkotyki w Bieżanowie

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Narkotyki w Bieżanowie

©policja

3 października br. funkcjonariusze KMP w Krakowie podjęli obserwację wcześniej wytypowanego domu jednorodzinnego położonego na krakowskim Bieżanowie. Policjanci przypuszczali, że pod wskazanym adresem zamieszkuje mężczyzna, który związany jest z półświatkiem narkotykowym.
Kraków. Narkotyki w Bieżanowie

©policja

Po upewnieniu się, iż podejrzewany jest na terenie posesji, policjanci wkroczyli do akcji. Kryminalni przeszukali teren oraz pomieszczenia należące do 40-letniego krakowianina, w wyniku czego zabezpieczyli prawie 3 kg marihuany, 5 krzewów konopi indyjskich, kilka gramów haszyszu i młynek do rozdrabniania suszu.

Policjanci udali się również do jednej z podkrakowskich miejscowości, gdzie ww.
ma działkę. Na jej terenie znaleźli kolejne 3 krzewy konopi indyjskich. Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzut uprawy oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy . Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia późnym popołudniem policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową udali się pod kolejny będący w ich zainteresowaniu adres. Tym razem było to mieszkanie na jednym z nowohuckich osiedli, zajmowane przez 31-latka. Na miejscu podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponad 70 gramów marihuany oraz haszysz.

Policjanci zabezpieczyli również należącą do zatrzymanego krakowianina gotówkę w kwocie ponad 15000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 31-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 6000 złotych.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 19

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo