Kraków. Kilkugodzinne opóźnienia na kolei. To przez...

Kraków. Kilkugodzinne opóźnienia na kolei. To przez nawałnice

Redakcja/AIP

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Kilkugodzinne opóźnienia na kolei. To przez nawałnice

©DK

Prawie pięć godzin opóźnienia ma pociąg "Pobrzeże" z Kołobrzegu do Krakowa. Wszystko przez nawałnice które przeszły przez Polskę.
Kraków. Kilkugodzinne opóźnienia na kolei. To przez nawałnice

©DK

Z powodu burz i intensywnych opadów deszczu pociągi mają nawet kilka godzin opóźnień. Pasażerowie w Krakowie muszą się więc liczyć z utrudnieniami. Największe opóźnienie ma pociąg "Pobrzeże" z Kołobrzegu do Krakowa (prawie 5 godzin). Z opóźnieniem (ponad cztery godziny) przyjechał również pociąg „Wawel”.

Opóźnienia spowodowane są przez burze i ulewy, które przeszły nad północną Polską w nocy z piątku na sobotę.
Uszkodzone zostały tam linie energetyczne i wiele miejscowości nadal pozbawionych jest prądu. Drogi tarasują przewrócone drzewa. - Nasze działania polegają na zabezpieczaniu uszkodzonych budynków - mówi st. kpt. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiej PSP. - Udrożniamy też drogi.

Najgorzej było w powiecie chojnickim, gdzie nawałnica zaskoczyła harcerzy w obozie leśnym w Suszku. Zginęły dwie nastoletnie harcerki w wieku 13 i 14 lat z województwa łódzkiego. 30 osób zostało rannych.

Jak informuje łódzki ZHR, na obozie przebywało ok. 140 dzieci "W trakcie zarządzonej ewakuacji zostały wezwane służby ratunkowe, które są cały czas obecne na miejscu zdarzenia. Pozostali uczestnicy zostali przetransportowani do szkoły w Nowej Cerkwii k. Chojnic. Kadra obozu w tak krytycznej sytuacji postępowała bardzo sprawnie."

- Poleciłam ministrowi Błaszczakowi, aby zwrócił się do wszystkich wojewodów, ażeby wraz z kuratorami sprawdzili jeszcze raz miejsca pobytu dzieci i młodzieży na obozach, przede wszystkim na tych obozach na otwartej przestrzeni, czy te obozy są odpowiednio zabezpieczone – powiedziała premier Beata Szydło po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z nawałnicami, które przeszły przez Polskę. Szefowa rządu złożyła także kondolencje rodzinom ofiar, który zginęły w wyniku burz. Premier ostrzegła także, że podobne zjawiska atmosferyczne mogą mieć jeszcze miejsce w Polsce w najbliższym czasie.


Źródło: TVN24


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama