Kradzież danych i afera szpiegowska? Polsko-duńska wojna na...

Kradzież danych i afera szpiegowska? Polsko-duńska wojna na dachu i w Brukseli

Zbigniew Bartuś

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kradzież danych i afera szpiegowska? Polsko-duńska wojna na dachu i w Brukseli

©http://www.fakro.pl

Po co duński biznesmen wykradł najpierw dane z firmy Velux, a potem spotkał się w Krakowie z przedstawicielem FAKRO? Duńczycy twierdzą, że polski potentat na rynku okien dachowych chciał nielegalnie pozyskać te informacje i zarzuca szefowi spółki, miliarderowi Ryszardowi Florkowi, przejaw nieuczciwej konkurencji.
Kradzież danych i afera szpiegowska? Polsko-duńska wojna na dachu i w Brukseli

©http://www.fakro.pl

Wiadomo jednak, że przedstawiciel nowosądeckiej firmy oferty nie przyjął. O co więc chodzi? Duńska policja zatrzymała złodzieja danych, ale ludzie z Veluksa ciągle sugerują, że mamy do czynienia z aferę szpiegowską, za którą stoją Polacy.

Sprawę, która trafiła już na forum unijne, dodatkowo komplikuje fakt, że komisarzem ds. konkurencji jest Dunka. - Według statystyk KE, dwie trzecie spotkań, które prowadzi, to spotkania z duńskim biznesem i przemysłem – opisuje Bożena Damasiewicz, pełnomocnik zarządu FAKRO ds. skargi.

Dlatego konflikt ma drugie dno. Prezes FAKRO Ryszard Florek od lat żali się, że ani polski rząd, ani inne publiczne instytucje, nie wspierają jego firmy w morderczym boju, jaki toczy na całym świecie z duńskim konkurentem. – Wspieranie swoich firm jest naturalną praktyką, cały Zachód w ten sposób funkcjonuje. Tymczasem nasi politycy uznają, że wszyscy jesteśmy Europejczykami i nie możemy faworyzować Polski – mówi Bożena Damasiewicz.

Więcej – w czwartkowym wydaniu Dziennika Polskiego

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoKomentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Akcja skrzętnie koordynowana z Danii

Sebulba (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Niesamowite jest ze sprawe balaganu w Velux opisala dunska gazeta a nastepnie dunski puls biznesu opisal to w Polsce w taki sposob zeby odwrocic uwage od meritum i oczernic polska firme.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo