Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy

Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy

Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska Plus

Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy
Firma, która przebudowuje halę widowiskowo-sportową w Mościcach, sugeruje dodatkowe prace. W efekcie mogą wzrosnąć koszty tak już drogiej inwestycji. Miasto: „Kontrakt nie jest zagrożony”.
Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy
Budowa nowej hali „Jaskółka” w Mościcach jeszcze się nie rozpoczęła, a już w trakcie prac rozbiórkowych starej konstrukcji wyszły na jaw „niespodzianki”, które mogą opóźnić realizację inwestycji, na którą miasto czeka od wielu lat.

Tempo prac największego placu budowy w Tarnowie w ostatnich dniach spadło. W piątek przy „Jaskółce” pracowało jedynie kilka osób.

- Kończymy prace rozbiórkowe i jesteśmy przed kolejnym etapem, czyli budową nowej konstrukcji hali, która stanie w tym miejscu - tłumaczą przedstawiciele Budimexu, wykonawcy inwestycji.

To właśnie w trakcie wyburzania ponad 40-letnich murów starej „Jaskółki” wyszło na jaw, że stan niektórych elementów konstrukcyjnych, które miały zostać wykorzystane również przy wznoszeniu nowej hali, odbiega od pierwotnych założeń kontraktu. Chodzi o parametry trybun oraz grubość stropów, na których są posadowione. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wykonawca - po zorientowaniu się w jakim są stanie - próbuje teraz przekonać miasto do tego, by trybuny także zrównać z ziemią i wybudować nowe od podstaw.

Pozostało jeszcze 66% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama