Kochana żona, zdaniem sądu, musi opuścić męża. Na 3 lata

Kochana żona, zdaniem sądu, musi opuścić męża. Na 3 lata

Artur Drożdżak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska Plus

Kochana żona, zdaniem sądu, musi opuścić męża. Na 3 lata

©Robert Gąsiorek

Skierowała nóż w stronę męża, gdy ten za mocno skrytykował jej nową fryzurę. Sąd wymierzył jej karę więzienia i nakazał opuszczenie na 3 lata rodzinnego domu.
Kochana żona, zdaniem sądu, musi opuścić męża. Na 3 lata

©Robert Gąsiorek

Ratownicy medyczni po telefonicznym zgłoszeniu pojawili się przed niedużym domem na obrzeżach Bochni i bez pukania weszli do środka. Wprawnymi ruchami przystąpili do udzielania pomocy 55-latkowi, który był blady i słabł w oczach. Nie chciał powiedzieć, skąd ma ranę klatki piersiowej i co chwilę spoglądał na żonę, która siedziała w fotelu i oglądała kolejny odcinek serialu „Ojciec Mateusz”.

Rana nie krwawiła, ale wymagała pilnej interwencji chirurga, dlatego Krzysztofa F. zabrano do szpitala.

Gdy jechali karetką na sygnale, nagle rozwiązał mu się język. Nie mówił jednak o przebiegu zajścia, a tylko z emocjami eksponował zalety wieloletniej, o rok młodszej partnerki. - Dobra, spokojna, życzliwa. Kobieta jak złoto - rozmarzył się.

Dzień po operacji został przesłuchany na oddziale ratunkowym i wówczas oświadczył, że nie życzy sobie ścigania Iwony w związku z jej zachowaniem. Usprawiedliwiał żonę i mówił, że nie miała zamiaru go zabić. Cios, owszem, zadała, bo chciała go postraszyć nożem. Tym, którym zwykle kroiła jego ulubiony sernik.

W starostwie powiedzieli, że przepisy się zmieni dalej

- Żona daje mi poczucie bezpieczeństwa i dostarcza istotnego wsparcia w codziennym życiu - jak mantrę powtarzał potem wbrew oczywistym faktom. Gdy został wypisany z placówki medycznej po dwóch tygodniach, wrócił do rodzinnego domu i miał nadzieję, że Iwona w dalszym ciągu będzie z nim mieszkała.

Pozostało jeszcze 80% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama