Kibole z Krakowa przemycali imigrantów

Kibole z Krakowa przemycali imigrantów

Piotr Drabik

Dziennik Polski 24

Kibole z Krakowa przemycali imigrantów
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. SG

Śledztwo. Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą powiązaną z krakowskimi pseudokibicami, która zarabiała na przemycie imigrantów do Austrii i Niemiec.
Rozbicie grupy przestępczej to zwieńczenie dwuletniego śledztwa. W sumie zatrzymano w Krakowie dziesięć osób zajmujących się przemytem imigrantów, m.in. z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu do krajów Europy Zachodniej.

Pseudokibicom postawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego przekraczania granicy polskiej i państw Unii Europejskiej oraz fałszowania dokumentów. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Ponadto mają zakaz opuszczania kraju oraz objęto ich dozorem policyjnym.

Szacuje się, że grupa przemyciła kilkaset osób, od których pobierano opłaty od 300 do 1000 euro. Co więcej, krakowscy kibole ściśle współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi. Transporty imigrantów, w tym kilkuletnich dzieci, odbywały się w trudnych warunkach. Jednorazowo nawet po kilkadziesiąt osób.

W jednym z przypadków kierowca samochodu przewożącego cudzoziemców po Słowacji doprowadził do śmiertelnego wypadku.

Najczęściej przemytniczy szlak rozpoczynał się na Węgrzech w Budapeszcie lub w miejscowości Bicske (tam znajduje się największy w kraju ośrodek dla uchodźców). Następnie wiódł do Niemiec albo Austrii tranzytem przez granice Czech, Słowacji i Polski. Grupę przemytników udało się rozbić dzięki współpracy polskich pograniczników i niemieckiej policji.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 12

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hahaha, wzorcowi prawi i sprawiedliwi :D

  PolakPatriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  pisokomuchy powinny być szczesliwe :D

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama