Kamil Pułtorak, kryminalny portret poszukiwanego nożownika z...

Kamil Pułtorak, kryminalny portret poszukiwanego nożownika z Czyżyn

Artur Drożdżak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Poszukiwany listem gończym Kamil Pułtorak, w tle widać przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiej, gdzie dokonał zabójstwa.

Poszukiwany listem gończym Kamil Pułtorak, w tle widać przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiej, gdzie dokonał zabójstwa. ©Policja/Amadeusz Calik

24-latek powiązany ze środowiskiem kiboli Cracovii z Nowej Huty gdy zadawał ciosy nożem miał już na sumieniu narkotyki, atak maczetą, rozboje, kradzież. Teraz jest poszukiwany za zabójstwo
Poszukiwany listem gończym Kamil Pułtorak, w tle widać przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiej, gdzie dokonał zabójstwa.

Poszukiwany listem gończym Kamil Pułtorak, w tle widać przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiej, gdzie dokonał zabójstwa. ©Policja/Amadeusz Calik

24-letni Kamil Pułtorak spod Wieliczki jest poszukiwany listem gończym. Jest podejrzany, że 10 czerwca br. w Nowej Hucie co najmniej trzy razy dźgnął nożem w nogi 23-letniego Macieja K. Ofiara zmarła w szpitalu z powodu wykrwawienia się z przeciętej tętnicy udowej.

Tyle oficjalny komunikat Prokuratura Okręgowej w Krakowie, która rozesłała list gończy za Pułtorakiem.

Jak podawała policja wiele wskazuje na to, że podejrzany o zabójstwo dobrze znał ofiarę. Podszedł do niej z innym młodym chłopakiem, a gdy Maciej K. próbował uciekać, zaatakował.

Pokrzywdzony przechodził na pasach na ul. Marii Dąbrowskiej koło marketu Carrefour w Czyżynach. Motyw jeszcze nie jest publicznie znany. Śledczy biorą pod uwagę przestępcze porachunki, niejasne rozliczenia finansowe lub konflikt na tle kibicowskim.

Kryminalna przeszłość Pułtoraka wskazuje, że za każdą z tych wersji są pewne argumenty.

20 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Kraków. Atak nożem w Czyżynach, 23-latek nie żyje

Kraków. Atak nożem w Czyżynach, 23-latek nie żyje

Link do głównego zdjęcia

©Amadeusz CalikCzłowiek z os. II Pułku

Do napaści doszło tuż koło os. II Pułku Lotniczego, na którym Pułtorak dorastał i dokonywał przestępstw. W tamtym kierunku uciekał po ataku nożem. Szczupły, 176 cm wzrostu, szczupły, ciemne włosy, zielone oczy, rocznik 1993.

Kamil na koncie ma cztery wyroki: za posiadanie niedużej porcji narkotyków, kradzież, paserstwo i dwa rozboje. Sporo jak na na młodego człowieka.

Dorastał w pełnej, normalnej, porządnej rodzinie. Jego wychowaniem i młodszej córki zajmowała się matka. Ojciec zarabiał jako kierownik budowy w Polsce i w Niemczech, do kraju przyjeżdżał raz w miesiącu i z tej racji nie miał zbytniej kontroli nad synem. Gotówkę zainwestował w budowę domu w Raciborsku i kupno passata. Przez moment rodzina wynajmowała mieszkanie w Myślenicach, potem przeniosła się na stałe pod Wieliczkę. Lokum na os. II Pułku podnajmowała.
Prokuratura okręgowa w Krakowie 21 czerwca wysłała za podejrzanym list gończy. Do tej pory nie ma rezultatu.
Kamil uczył się tak sobie. Na świadectwie z III klasy Technikum Poligraficzno-Księgarskiego są same oceny dopuszczające, naganne zachowanie i dobra nota tylko z praktyk zawodowych. Wcześniej już zdobył uprawnienia kucharza małej gastronomii.

Rozboje z telefonami

Pierwszy wyrok Kamil dostał za dwa napady, których dokonał w 2010 r. ze wspólnikami w parku AWF. Tamtego dnia wędrowali czteroosobową bandą: Kamil, Jan B., który jest jego sąsiadem w bloku na os. II Pułku oraz dwóch nieletnich.

Specjalnie potrącili mężczyznę, który trenował bieganie, przewrócili go na ziemię, skopali, okradli z telefonu i futerału na aparat oraz z markowej czapki Nike. Chwilę później obrabowali z komórki nieletniego, który szedł do sklepu. Pełnoletni Jan B. i Kamil przyznali się do winy.

Dostali po 2 lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Nieletnich sąd potraktował łagodniej.

Kamil został oddany pod dozór kuratora, który już dwa lata później w październiku 2012 r. poprosił sąd o zwolnienie go z tego obowiązku bo, jak napisał, chłopak naprawił szkody finansowe i zapłacił pokrzywdzonym 1150 zł za zrabowane telefony. Nie utrzymywał też kontaktów ze środowiskiem kryminogennym.

Kurator zapytał policję czy Kamil ma jakieś sprawy karne, ale chyba nie dostał na czas odpowiedzi. Nie wiedział więc, że Pułtorak miał sprawę o posiadanie narkotyków. Sąd w Wieliczce też nie posiadł tej wiedzy i dlatego zwolnił kuratora z obowiązku nadzoru nad Kamilem.

Narkotyki i kibole

Z tymi narkotykami to była ciekawa sprawa.

Kamil passatem ojca jechał z czterema kolegami, rzekomo po zamówioną pizzę. Zostali zatrzymani na ul. Kocmyrzowskiej. Policjant ze zmotoryzowanego patrolu zauważył, że jeden z pasażerów auta coś połyka. Sprawdzono, że na języku Bartłomieja R. były jeszcze drobiny suszu marihuany.

Jej działkę odkryto w pojeździe, a kolejną porcję w mieszkaniu drugiego pasażera Pawła O. ps. Orson. Bez narkotyków byli tylko Maciej B. ps. Mały i Grzegorz S.

Gdy kryminalni pojechali na przeszukanie mieszkania Kamila na os. II Pułku, drzwi otworzył im...inny policjant. Okazało się lokal od kilku miesięcy wynajmuje z dwoma innymi funkcjonariuszami od rodziców Kamila, z przeszukania więc zrezygnowano.

Kamil przyznał, że pakunek z marihuaną znalazł na osiedlu. Nie krył także, że jego jest maczeta, ale nie wiedział po co ją posiada. Kupił ją, jak wszyscy, w sklepie ogrodniczym. Dowodził, że noże ujawnione w samochodzie nie były jego.
Kamil żalił się, że obrażenia na twarzy ma, bo został pobity przez policjantów
Kamil przekonywał, że nikomu nie kibicuje i nie chodzi na mecze. Rzadko, jak dodał, pali marihuanę zmieszaną z tytoniem.

- To były jednorazowe incydenty - mówił.

W mieszkaniu Bartłomieja R. odkryto emblematy Cracovii i zdjęcia świadczące, że ma związek z kibolską bojówką Anty Wisła.

Za posiadanie niewielkiej porcji narkotyków Pułtorak usłyszał wyrok 800 zł grzywny.

Jego kompani z auta „Orson” i „Mały” ledwie rok później wzięli udział w głośnej w Krakowie krwawej ustawce kiboli Cracovii i Wisły Kraków pod Multikinem, która zakończyła się śmiercią Dariusza D. ps. Dziekan.

22 pseudokibiców usłyszało za to wyroki, w tym Paweł O. i Maciej B., koledzy Kamila. Pierwszy został skazany na 4 lata więzienia, drugi na lat 5. Aktualnie obaj odsiadują jeszcze wyższe wyroki. „Orson” 4 lat i 10 miesięcy także za posiadanie narkotyków, jazdę po pijaku i zniszczenie mienia. „Mały” ma też do odbycia wyrok 2 lat i 4 miesięcy za udział w obrocie 2 kg marihuany wartej 40 tys. zł i udział w gangu.

Kradzież i paserstwo

Wracając do Kamila: 20 sierpnia 2010 r., czyli ledwie cztery miesiące po dokonaniu rozbojów, dopuścił się kradzieży 12 kołpaków za 1570 zł. Ze wspólnikiem, kolegą z osiedla, Pawłem P. zdjęli je z aut zaparkowanych na II Pułku Lotniczego i ukryli w zaroślach.

Ich pech polegał na tym, że wszystko widział przypadkowo policjant, który zatrzymał Kamila na gorącym uczynku.

Interwencja była gwałtowna, bo Kamil się bronił, kopał i odpierał atak, ale funkcjonariusz Franciszek M. się nie patyczkował ze złodziejem, powalił go na ziemię i skuł kajdankami.
Pułtorak przyznał, że do niego należy maczeta odkryta w samochodzie i porcja narkotyków.
Pułtorak potem się żalił, że ma na twarzy obrażenia, bo został pobity przez policjantów na komisariacie. Funkcjonariusze mieli mu już grozić w radiowozie przestrzeleniem kolana i pobiciem pałkami.

Sąd w to jednak nie uwierzył i przyjął, że siniaki, zadrapania i krwawe ranki ma na skutek interwencji Franciszka M. Za kradzież kołpaków sąd skazał Kamila na rok ograniczenia wolności w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Kolejnego przestępstwa Pułtorak dopuścił się w grudniu 2012 r. Jego kolega Grzegorz K. ukradł w M1 niebieską, markową kurtkę Nike i firmowe spodenki. Część łupu dał Kamilowi. Ujęto ich po pościgu. Kamil miał jeszcze przy sobie skradziona kurtkę z metką i klipsem zabezpieczającym. Wyrok: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 400 zł grzywny.

Atak maczetą

Jedyna sprawa jaką aktualnie Pułtorak ma teraz w krakowskim sądzie dotyczy pobicia na os. Albertyńskim. Razem z Danielem J., ps. Dexter, 30 stycznia ub.r. zaatakował Jarosława A. Daniel J. użył wobec niego motacza gazu, a oślepionego pokrzywdzonego Pułtorak kilka razy uderzył maczetą w plecy. Motyw ataku nie jest jasny. Rozprawę odroczono do listopada br.

Za zabójstwo z 10 czerwca br. Kamilowi grozi dożywocie.
43 zdjęcia
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

©Małopolska Policja
Źródło: Gazeta Krakowska

Czytaj także

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Naprawę cieżko iść bronić takie sady

  MGM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  na ulice. On powinien dostać 10 lat bezwzględnego wiezenia za pierwszy rozboj. 5 razy go policja lapala i 5 razy sad go wypuszczal. To mi sie po prostu nie miesci w glowie. Kazdy z sedziow ktory go...rozwiń całość

  na ulice. On powinien dostać 10 lat bezwzględnego wiezenia za pierwszy rozboj. 5 razy go policja lapala i 5 razy sad go wypuszczal. To mi sie po prostu nie miesci w glowie. Kazdy z sedziow ktory go wypuscil ma krew na rekach czlowieka ktorego ten bandyta zamordowalzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rodzina

  andromeda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  "Dorastał w pełnej, normalnej, porządnej rodzinie." - chyba jednak w "normalnej" rodzinie nie wychowuje się bandyty i mordercy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patyczkowali się z gnojem i wreszcie zabił

  surowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  gnoju złapiemy cię i zdechniesz w więzieniu


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dużo szczakasz, a inny chodzi osiedlami Nowej Huty i ul. Krakowa.

  Nic nie zrobisz jeszcze witasz się z gorszym a nie wiesz kim jest. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Dużo mówisz w swoim komputerze tylko !!! Za to z innym recydywistom witasz się, który robił jeszcze gorsze rzeczy. Wystarczało sprawdzić w Krajowym Rejestrze osób skazanych przy sądzie w Krakowie...rozwiń całość

  Dużo mówisz w swoim komputerze tylko !!! Za to z innym recydywistom witasz się, który robił jeszcze gorsze rzeczy. Wystarczało sprawdzić w Krajowym Rejestrze osób skazanych przy sądzie w Krakowie kim jest. Dużo pisano o tym recydywiscie z Krakowa lub w całym kraju. . W 2004 r próbował uciec do Anglii i go aresztowano i skazano w 2005 r.prawomocnym wyrokiem sądu w Katowicach. Tak się przestraszył 25 lat więzienia że postanowił iść na układ konfident za mniejszy wyrok bo był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej narkotykowej i oprócz tego handel ludźmi, haracze i najcięższe zbrodnie.Udaje biznesmena który wrócił z zagranicy ale przekręt . Dziś wystarczy zmienić miastojak on z Lublinca do Tychy a potem do Nowa Huta a następnie Kraków .Pozdrawiam -Nowa Huta os Sportowe w którym recydywista ma mieszkanie i Kraków ul chmieleniec tu apartament ma. Nigdy dnia nie pracował wszystko co posiada zarobił na zbrodniach 35 latek uwikłany w narkotykowy biznes myśli że nikt go nie rozpoznał bo założył firmę w Krakowie oraz zmienił wygląd.Dziś dziewczyny szaleją za nim a on szuka poparcia dla siebie. ( Więzieniu cwe. był to mu się podobało, jak go bili to zamknięto go w izolatce. A dziś heteryka udaje lecz nadal ten sport lubi. ) zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pisz jasno i konkretnie ? Patryk -o nim piszesz.

  Odkryto drugiego przestępca w Krakowie. Już mnie nic nie zdziwi. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Wszystko jest jasne. Nawet odmlodzony i opalony, odchudzony to nadal recydywista z wyrokami sądów. Zdym maskę i pokazuj swoją prawdziwą twarz. Nie interesuje mnie czy kocha się z mężczyznami jak...rozwiń całość

  Wszystko jest jasne. Nawet odmlodzony i opalony, odchudzony to nadal recydywista z wyrokami sądów. Zdym maskę i pokazuj swoją prawdziwą twarz. Nie interesuje mnie czy kocha się z mężczyznami jak to lubi to jego sprawa. Są podobni do siebie tym co robili. Kamil i Patryk czy się znali ? Nie wiem czy diler narkotykowy nadal handluje prochami lecz nadal donosi. C.B.Ś jest wasz. Ma poparcie dla siebie u ludźmi na wysokich stanowiskach państwowych bo oni ukrywają swoją odmienność a on potem szantazowac ich będzie .zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wpisz w Google : Marsz milczenia po zabójstwie Dawida i-czytając komentarze wiemy wszystko kim jest

  Wpisz w Google : Marsz milczenia po zabójstwie Dawida i-czytając komentarze wiemy wszystko kim jest (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wpisz w Google : Marsz milczenia po zabójstwie Dawida i-czytając komentarze wiemy wszystko kim jest recydywista ukrywajacy się w Krakowie . Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz. Jego miejsce...rozwiń całość

  Wpisz w Google : Marsz milczenia po zabójstwie Dawida i-czytając komentarze wiemy wszystko kim jest recydywista ukrywajacy się w Krakowie . Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz. Jego miejsce jest wyłącznie więzieniu do końca życia. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żałosny jesteś żałosny jest on

  Megi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Żałosny jesteś pisząc o tym recydywiscie. Żałosny jest i recydywista grając rolę jak aktor. Po komentarzu : Wpisz w Google : " Kraków : marsz milczenia po zabójstwie Dawida "- i czytając...rozwiń całość

  Żałosny jesteś pisząc o tym recydywiscie. Żałosny jest i recydywista grając rolę jak aktor. Po komentarzu : Wpisz w Google : " Kraków : marsz milczenia po zabójstwie Dawida "- i czytając komentarze wiem ja i inni kim jest recydywista ukrywajacy się w Krakowie . Ale stało się i to była tylko kwestia czasu . Warto było tyle złego zrobić i robić to samo dalej. Teraz już koledzy z górnej półki ci nie pomogą , dożywocie i tak cię czeka. A jak będziesz chciał płacić za składanie fałszywych zeznań to się już nie uda. A o telefonie komórkowym zapomnij. Wszyscy wiedzą o posiadaniu telefonu komórkowego więzieniu przez ciebie . Ty miałeś tylko matkę a Kamil miał pełną rodzinę. Ty zarobiles fortunę a Kamil nie ma nic. Ty najlepszego adwokata on z urzędu będzie miał. Ty sprzedaż wszystkich swoich znajomych on nie. Jego miejsce jest więzieniu jak i twoje recydywisto. Szopka skonczona. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dołączę do KOD

  fufufufu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Ciekawe wyroki i mówicie że sądy działają dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pogrozić bandziorom paluszkiem i wypuścić .

  misia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 3

  Takie mamy prawo.
  Państwo przyjazne bandytom i szumowinom. Porządnych obywateli ma w doopie. Tyle w temacie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takich mamy sedziow

  MGM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Prawo jest dobre. Sedziowie wydaja smieszne wyroki. Za pierwszy rozboj sad mogl go skazac na 24 lata wiezenia a dali mu wyrok w zawieszeniu. Wyrok w zawieszeniu dla takiego bandyty to nie wyrok....rozwiń całość

  Prawo jest dobre. Sedziowie wydaja smieszne wyroki. Za pierwszy rozboj sad mogl go skazac na 24 lata wiezenia a dali mu wyrok w zawieszeniu. Wyrok w zawieszeniu dla takiego bandyty to nie wyrok. Moj mozg nie ogarnia tego jak za rozboj mozna dostac wyrok w zawiasach.
  Jak ja mam isc teraz bronic takich sedziow na ulicy?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic nowego

  KRAKAUER (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 3

  Typowa wsiowa patologia. Jak najdalej od tej przeflancowanej na sile do miast holoty. Sady musza reagowac szybko i ostro.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyrok w zawieszeniu

  qwerty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 3

  i znowu i kolejny a jakby przebywał tam gzie jego miejsce, dziś nikt nie musiałby się trudzić jego szukaniem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dawajmy dalej takim tchórzliwym gnojkom wyroku w zawieszeniu,...

  pan rotmistrz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 2

  ...to w końcu kogoś zabiją. Ta kibolska ciota powinna od dawna siedzieć w pudle z wyrokiem za recydywę. Choć właściwie byłbym zwolennikiem uboju sanitarnego takich cfelów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fachowców a nie polityków!

  pinokio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

  No i co panie Ziobro pan na to?ile to już lat temu wciskałeś pan kit, podcierając się Nową Hutą że jak to tu niebezpiecznie i że jak to pan się za to weźmiesz...jakieś sądy 24godzinne czy inne...rozwiń całość

  No i co panie Ziobro pan na to?ile to już lat temu wciskałeś pan kit, podcierając się Nową Hutą że jak to tu niebezpiecznie i że jak to pan się za to weźmiesz...jakieś sądy 24godzinne czy inne bzdury...teraz jako argument do niszczenia polskich sądów też pan to wykorzystasz???i żeby nie było że się tylko PISu czepiam.Niejaki Gowin też był w barwach PO tzw. ministrem sprawiedliwości.Pamiętam go tylko z bełkotu o... in vitro...Polska potrzebuje fachowców,a nie politycznych kacykówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie jestes jednym z nas!

  Metal Anty Wisla! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 15

  Takich to oddaje na policje za jazde bez biletu tramwajem. Zwykle szumowiny a nie kibole mojej kochanej Anty Wisly!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama