Kalwaria Zebrzydowska. Ewakuacja poczty, czymś się zatruli

Kalwaria Zebrzydowska. Ewakuacja poczty, czymś się zatruli

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum Polska Press

Kilkanaście osób, pracownicy i klienci, zostali ewakuowani z budynku poczty w Kalwarii Zebrzydowskiej. Według relacji świadków, klienci oraz personel nagle źle się poczuli, mieli też problemy z oddychaniem. Niewykluczone, że substancja, którą się zatruli może być groźnym związkiem chemicznym. Na miejsce wezwano wezwano zespół ratownictwa chemicznego z Krakowa. Sprawę bada policja.
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum Polska Press

W czwartek, około południa, strażacy otrzymali zgłoszenie o tajemniczej substancji chemicznej wykrytej przez pracowników poczty w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Stało się to po tym, jak pracownicy i klienci znajdujący się w siedzibie poczty przy ul. Targowej, zaczęli się skarżyć na przykry zapach, bóle głowy i gardła.Na miejsce wezwano natychmiast strażaków, policję oraz specjalistyczny pluton ratownictwa chemicznego z Krakowa.

Placówka została ewakuowana.

- W sumie opuściło ją 13 osób. W tym pięć osób z firmy ubezpieczeniowej, której biura znajdowały się nad pomieszczaniami poczty - informuje Krzysztof Cieciak, oficer prasowy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej

Wszystkim została udzielona pomoc medyczna.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną zatrucia.WIDEO: Jak wygląda dzień strażaka w JRG 6 w Krakowie? Sprawdziliśmy!

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama